Reklamy w Google Chrome?

Reklamy w Google Chrome?

25.11.2011 14:52, aktualizacja: 26.11.2011 14:14

Większość użytkowników Internetu już przyzwyczaiła się do wszechobecnego AdSense i AdWord na odwiedzanych stronach, na liście wyników wyszukiwania i w aplikacjach mobilnych. Niektórzy już przestali zwracać na reklamy uwagę. Najwidoczniej Google planuje umieszczać reklamy w kolejnym, nowym miejscu — w swojej przeglądarce Chrome.

Do zrzutu ekranu przeglądarki firmy Google wyświetlającej reklamę dotarł serwis ghacks. Nowa karta w przeglądarce Chrome pokazuje reklamę Chromebooka. Niestety nie udało się uzyskać informacji o adresie docelowym, do którego kieruje reklama. W dyskusjach Google+, gdzie po raz pierwszy pojawił się wspomniany zrzut ekranu, coraz więcej użytkowników informuje, że również w ich Chrome'ach pojawiły się reklamy.

Opinie użytkowników są, jak zwykle, podzielone. Niektórzy nawołują do zmiany przeglądarki z Chrome na któreś z konkurencyjnych rozwiązań, które jest wolne od reklam. Im wystarczy, że muszą znosić wszędobylskie reklamy na stronach, a przeglądarka z reklamami to już przesada. Po drugiej stronie znajduje się grupa osób przywołujących wczesne darmowe wersje Opery (5.0 do 8.5), która przez 5 lat wyświetlała reklamy, a i tak cieszyła się sporą popularnością. Niezależnie od opinii użytkowników na ten temat to Google decyduje, czy będzie wyświetlać w swoich produktach reklamy innych swoich produktów. Albo nie swoich, bo przecież reklama to reklama, nieważne co promuje.

Na razie niewielu użytkowników Chrome'a zobaczyło w swoich przeglądarkach reklamy, więc nie wiadomo ilu sprawiają one na tyle duży dyskomfort, aby przeglądarkę porzucili. Jednak Google nie ryzykuje wiele. Nawet jeśli część użytkowników odejdzie od Chrome, Google na reklamach zarobi. A pokazywanie ich niektórym użytkownikom może być próbą wysondowania nastrojów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)