Remix OS 2.0, czyli Android na PC, wydany także na tablety

Remix OS 2.0, czyli Android na PC, wydany także na tablety

13.04.2016 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Remix OS 2.0 to system operacyjny bazujący na Androidzie, który w przeciwieństwie do oryginalnego oprogramowania od Google, skierowany jest przede wszystkim na PC. Mimo tego, właśnie został on wydany w wersji na tablety Nexus 9 i Nexus 10.

Google dostosowuje interfejs Androida do niewielkich wyświetlaczy smartfonów. Już w przypadku większych tabletów obsługa staje się mniej komfortowa, chociaż nadal jest całkiem dobrze. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku komputerów, Google nie jest zbyt zainteresowane wydaniem zielonego robocika na tę platformę. Dla PC przygotowany został Chrome OS. Od czego jest jednak społeczność? To właśnie jej, a dokładniej firmie Jide Technology zawdzięczamy Remix OS 2.0, czyli Androida-x86.

Obraz

Remix OS 2.0 spotkamy nie tylko na komputerach, właśnie została wydana edycja przeznaczona na tablety Nexus 9 i 10. Tak samo jak w wersji na PC, tutaj też uruchomimy aplikacje w okienkach. Natomiast na dole znalazł się pasek, na nim wyświetlane są aktualnie otwarte okna, a także podstawowe informacje jak chociażby aktualna godzina, czy stan sieci Wi-Fi.

Obecnie Remix OS 2.0 jest oparty na Androidzie 5.1.1 Lollipop. Najnowszej wersji nie powinniśmy oczekiwać. Stworzenie spersonalizowanych systemów operacyjnych, a także ich dopracowanie, wiąże się z tym, że trudno utrzymać tempo głównego projektu. Obrazy Remix OS 2.0, a także instrukcję wgrania znajdziecie na stronie producenta – Nexus 9 oraz Nexus 10. Natomiast jeśli jesteście zainteresowani wersją skierowaną na komputery, to koniecznie zapoznajcie się z wpisem użytkownika Berion.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także