RemoteIE – testujemy nowego Internet Explorera na Androidzie, iOS i Maku

RemoteIE – testujemy nowego Internet Explorera na Androidzie, iOS i Maku

RemoteIE – testujemy nowego Internet Explorera na Androidzie, iOS i Maku
Redakcja
04.11.2014 09:56, aktualizacja: 04.11.2014 11:23

Od dzisiaj każdy zainteresowany najnowszą wersją Internet Explorera jaka jest zawarta w systemie Windows 10 Technical Preview może ją przetestować bez konieczności instalowania całego systemu lub korzystania z maszyny wirtualnej. Na swoim blogu firma Microsoft poinformowała o uruchomieniu specjalnej platformy RemoteIE realizowanej poprzez chmurową usługę Azure RemoteApp. Dzięki niej najnowszą wersję przeglądarki, jaka pojawi się w wersji stabilnej za kilka miesięcy, możemy przetestować nie tylko na Windowsie, ale również Maku, iOS i Androidzie.

Obraz

Nie musimy posiadać specjalnych umiejętności do skorzystania z tej opcji. Wystarczy przejść na specjalną witrynę https://remote.modern.ie, a następnie zalogować się na swoje konto Microsoft. Wtedy otrzyma ono dostęp do zdalnej aplikacji. Kolejnym krokiem jest pobranie aplikacji na wybrany przez nas system operacyjny oraz jej uruchomienie. Już w niej będziemy musieli ponownie się zalogować, aby wyświetlić listę wszystkich programów, które możemy uruchamiać zdalnie w ramach usługi Azure. Domyślnie będzie to tylko Internet Explorer w wersji Preview. Kliknięcie jego ikony spowoduje połączenie ze zdalną maszyną wirtualną i uruchomienie okna aplikacji, zupełnie jakbyśmy uruchamiali program na własnym komputerze.

Przeprowadziliśmy kilka testów i o ile np. na Windows 8 problemów nie było, o tyle w przypadku Androida po wersji na stronę główną Dobrychprogramów uraczył nas błąd widoczny na powyższym zrzucie. Oczywiście należy pamiętać, że jest to testowa wersja przeglądarki, może więc zachowywać się niestabilnie i błąd ten jest zrozumiały. Dodajmy, że obsługa okienkowej przeglądarki z trybu win32 jest na Androidzie... dosyć trudna. Traktować to więc można raczej jako eksperyment, który ma pozwolić na zapoznanie się z nowymi funkcjami oferowanymi przez przeglądarkę. Microsoft zaznacza, że najnowszą aplikację kieruje przede wszystkim do osób, które zajmują się tworzeniem witryn internetowych. IE zawarte w chmurze Azure jest zawsze a najnowszej dostępnej wersji, umożliwia więc sprawdzenie, jakie postępy poczyniła firma w kwestii wsparcia dla nowoczesnych technologii webowych takich jak choćby HTML5. Starsze wersje IE nie będą dostępne, bo platforma Remote App wymaga do działania przynajmniej Windows Server 2012. Ten problem da się jednak obejść poprzez tryb kompatybilności dostępny we wspomnianych narzędziach.

Podczas korzystania z RemoteIE warto zdawać sobie sprawę z niektórych jego ograniczeń. Co prawda przeglądarka zawiera narzędzia dla deweloperów dostępne pod klawiszem F12 (lub poprzez wybór odpowiedniej pozycji w menu), ale zasoby jej przydzielone są przez chmurę ograniczone. Nieaktywne sesje po 10 minutach są automatycznie wylogowywane, maksymalny czas pracy jednej sesji wynosi natomiast 60 minut. Brakuje także akceleracji graficznej, w wyniku czego przeglądarka w takiej wersji zdecydowanie nie nadaje się do testów wydajności, które korzystają z GPU. Jeżeli jesteście zainteresowani testem wersji natywnej, zapraszamy do wypróbowania Windows 10 Technical Preview, w którym znajdziecie nowego Internet Explorera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)