Remove.bg – usuwanie tła ze zdjęć jeszcze nigdy nie było tak proste

Remove.bg – usuwanie tła ze zdjęć jeszcze nigdy nie było tak proste

Remove.bg – usuwanie tła ze zdjęć jeszcze nigdy nie było tak proste
Remove.bg – usuwanie tła ze zdjęć jeszcze nigdy nie było tak proste
18.12.2018 20:54, aktualizacja: 19.12.2018 10:22

Remove.bg to darmowe narzędzie, które pozwala szybko i bez żadnej wiedzy usuną tło ze zdjęć. Aplikację uruchamia się w przelgądarce i nie trzeba nawet mieć zdjęcia na dysku – można podać link do grafiki znalezionej w dowolnym miejscu internetu.

Nic dziwnego, że aplikacja zdobyła już sporą popularność w medach społecznościowych. Sklejanie memów albo tworzenie emoji jest dzięki niej banalnie proste. Nie trzeba mieć praktycznie żadnej wiedzy o edycji grafiki ani dysponować bardziej zaawansowanym edytorem. Obejdzie się też bez ręcznego zaznaczania konturów wycinanego obiektu, maskowania, gumkowania i tym poodbnych zabiegów, które potrafią zabrać sporo czasu.

Po wejściu na stronę Remove.bg przywita nas ekran z poleceniami wysłania mu obrazka z komputera albo wskazania go w internecie. Możemy przetwarzać pliki, których rozmiar nie przekracza 8 megabajtów.

Obraz

Kolejne ograniczenie to zawartość zdjęcia. Na razie Remove.bg działa jedynie ze zdjęciami, na których znajdują się osoby. Z innymi obiektami można oczywiście próbować, ale prawdopodobnie aplikacja sobie z nimi nie poradzi. Nie oznacza to, że narzędzie nie zostanie rozbudowane dalej.

Jeśli jednak mamy już zdjęcie osoby, którą chcemy przekleić na inne tło, wystarczy wysłać plik do usługi i chwilę poczekać – maksymalnie 5 minut. Po tym będziemy mogli pobrać obraz w formacie PNG z przezroczystym tłem. Jest jeden haczyk. Wynikowy obraz może być mniejszy niż oryginał. Z testów wynika, że maksymalny rozmiar to 500 px.

Obraz
Obraz

Warto zwrócić uwagę na to, jak doskonale zachowane są włosy po wycięciu tła. Aplikacja radzi sobie z nimi nie gorzej niż profesjonalne narzędzia do maskowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)