Renegade X: Black Dawn na weekend

Redakcja

09.03.2012 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Renegade X: Black Dawn - taktyczny, militarny FPS osadzony we współczesnych realiach konfliktów zbrojnych. Tytuł stworzony został przez grupę sympatyków celem odtworzenia i jednocześnie unowocześnienia hitu z przed lat jakim bez wątpienia był Command and Conquer: Renegade.

Pierwotnie pozycja miała stanowić przeróbkę wspomnianego powyżej tytułu jednak z biegiem czasu i wraz z postępem prac nad projektem, Renegade X zaczął przeistaczać się w pewnego rodzaju grę samodzielną i stanowiącą całkowicie odrębną pozycję w całym zbiorze gatunku. Za stwierdzeniem tym idzie również fakt, iż gra w całości oparta została o Unreal Development Kit, więc aby grać w Renegade X: Black Dawn nie musimy posiadać żadnych innych gier.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("RenegadeX360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 141, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"RenegadeX-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120309144642.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/RenegadeX-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/RenegadeX-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/RenegadeX-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/RenegadeX-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Tytuł składa się z 10 krótkich kampanii mających stanowić jedynie przedsmak tego, co zobaczymy we właściwej, bardziej ambitnej, pełnej i przede wszystkim multiplayerowej wersji gry. W przyszłym Renegade X będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszą grafiką, bardziej innowacyjnymi projektami map i rozbudowanym systemem rozgrywek taktycznych.

Gracz wciela się w rolę żołnierza elitarnych jednostek wojskowych zesłanego na jedną z wysp Morza Czarnego celem stawienia czoła paramilitarnym terrorystom zrzeszonym w tajnym, zglobalizowanym Bractwie Nod, którego centrum dowodzenia ma znajdować się gdzieś w pobliżu.

Pozycja pełna jest aspektów taktycznych. Przed przystąpieniem do walki należy dobrze rozważyć kwestię doboru broni, pojazdu i zajmowanego na polu walki posterunku. Tytuł posiada zmienną dynamikę rozgrywki i często zdarza się, że akcja nie toczy się w błyskawicznym tempie. Niejednokrotnie trzeba przeczekać atak w ukryciu, po czym wynurzyć się niepostrzeżenie i zadać ten ostateczny cios. Nie bez znaczenia jest też zmysł przewidywania i podejmowania szybkich oraz trafnych decyzji.

Renegade X: Black Dawn to wojskowy FPS mocno osadzony we współczesnych realiach wojennych. Posiada bardzo dobrą oprawę audiowizualną i w miarę wysoki realizm zachowań oraz ruchu postaci jak również przebiegu całej akcji gry. Pomimo przewidzianych przez autorów 2 godzin zabawy w trybie singleplayer, gra potrafi mocno wciągnąć zapewniając sporą dawkę dobrej zabawy.

Grę Renegade X: Black Dawn można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> FPS.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzję bijatyki, w której spotykają się postacie z produkcji firm Capcom oraz Namco Bandai - Street Fighter X Tekken, a także zapowiedzi Assassin's Creed III, cofającego nas do czasów amerykańskiej rewolucji, jak również zręcznościowego Fable Heroes.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Flickers na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Trove na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (17)