WindowsGrafikaAkcesoria graficzneRIOT
RIOT ikona

RIOT1.0.1

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

RIOT (Radical Image Optimization Tool) to interesujące narzędzie graficzne do optymalizacji obrazów, umożlwiające wizualne dostosowywanie parametrów kompresji przy zachowaniu jak najmniejszego rozmiaru pliku wyjściowego.

Program dedykowany jest użytkownikom (grafikom, webmasterom, ale nie tylko), którzy chcieliby zmniejszyć rozmiar plików graficznych zapisanych na dysku jednocześnie nie obniżając znacząco ich jakości. Z jego pomocą możemy kontrolować poziom kompresji oraz ilość stosowanych kolorów, a wszystkie wprowadzone zmiany wyświetlane są na podglądzie w czasie rzeczywistym. RIOT jest prosty w obsłudze i umożliwia bardzo szybkie przetwarzanie, a to za sprawą wykonywania wszystkich operacji w pamięci RAM.

W aplikacji nie zabrakło także zestawu kilkunastu opcji do zmiany podstawowych parametrów grafiki – jasności, kontrastu, obrotu o zadany kąt itp. RIOT pozwala na przetwarzanie wsadowe, obsługuje przezroczystość oraz umożliwia usuwanie z plików graficznych tzw. metadanych.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów narzędzie oferuje możliwości, których nie powstydziłyby się komercyjne rozwiązania. RIOT obsługuje większość najpopularniejszych formatów graficznych, a po zainstalowaniu dodatkowego pluginu lista wspieranych plików poszerza się o obrazy RAW, HDR i PSD. Narzędzie może działać jako samodzielna aplikacja lub rozszerzenie dla takich programów jak GIMP, IrfanView, XnView i innych. Zoptymalizowane obrazy zapisywać można do formatów JPEG, GIF lub PNG.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.54 oceny
Twoja ocena
ProducentLucian Sabo
Liczba pobrań3 764
Data aktualizacji29 sty 2021
Rozmiar pliku2.07 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
RIOT ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)