Robert C. Martin zaprasza do Wrocławia na Code::Dive

Robert C. Martin zaprasza do Wrocławia na Code::Dive

Robert C. Martin zaprasza do Wrocławia na Code::Dive
01.09.2014 12:10, aktualizacja: 01.09.2014 13:23

5 listopada Wrocław stanie się europejską stolicą IT za sprawą zaproszonych na organizowaną przez Nokię konferencję Code::Dive światowej sławy programistów: Scotta Meyersa, Venkata Subramaniama i Andrzeja Krzemieńskiego. Specjalne zaproszenie na wydarzenie przygotował Robert C. Martin, czyli „wujek Bob” – specjalista w dziedzinie programowania obiektowego i autor książek o programowaniu zwinnym.

Uncle Bob in Wrocław

Scott Meyers, autor serii książek o efektywnym wykorzystaniu języka C++, odwiedzi Wrocław po raz pierwszy. Podczas konferencji przybliży słuchaczom ideę pamięci podręcznej i opowie o jej wpływie na oprogramowanie. Venkat Subramaniam, założyciel Agile Developer, autorytet w języku Java i guru metodyk programowanie zwinnego, wskaże jak można pisać „odchudzony” kod w Javie.

Wystąpienie podczas Code::Dive potwierdził także jeden z najbardziej znanych polskich programistów – Andrzej Krzemieński. Podczas jego wykładu będzie można posłuchać o pisaniu efektywnego i przyjaznego oprogramowania. Agendę uzupełnią wybrani pracownicy firmy, która organizuje wydarzenie, czyli Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia. Każdy z nich jest praktykiem, a prezentacje będą bazować na przykładać zaczerpniętych z pracy zawodowej. Bartosz Szurgot Opowie o tym, co wolno i czego nie wolno przy pisaniu oprogramowania wielowątkowego. Robert Matusewicz przedstawi ideę stojącą za C++ Concepts, które wprowadzone zostaną do specyfikacji C++14.

CodeDive odbędzie się 5 listopada w Centrum Konferencyjnym wrocławskiej Hali Stulecia. Konferencja składać się będzie z 14 wykładów, które zostaną poprowadzone równolegle w dwóch salach. By czerpać z kilkunastu godzin skondensowanej wiedzy z zakresu programowania, wystarczy zarejestrować się na stronie konferencji, całkowicie za darmo. Organizatorzy przewidują, że uda im się przyjąć ponad tysiąc gości i zapewnić im niepowtarzalną możliwość porozmawiania z programistami światowej sławy, których dotychczas znali tylko z książek czy filmów szkoleniowych. W tym roku odbędzie się pierwsza edycja CodeDive, ale organizatorzy już planują kolejne wydarzenia z serii.

Obraz

Jednym z ważniejszych punktów w agendzie wydarzenia jest finał organizowanego przez Nokię konkursu na aplikacją „miejską” – SmartCity. Zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swój produkt przed ekspertami. Nagrodą jest 20 tysięcy złotych. To oczywiście nie koniec niespodzianek i atrakcji, ale aby poznać je wszystkie, trzeba pojawić się we Wrocławiu osobiście 5 listopada.

Wszystkie szczegóły konferencji można znaleźć na stronie konferencji. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)