WindowsEdukacja i naukaInne programy edukacyjne i naukoweRoboMind
RoboMind ikona

RoboMind4.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

RoboMind to środowisko edukacyjne przeznaczone dla młodszych użytkowników komputera. Pozwala ono przyswajać podstawy programowania, a także zapoznaje z podstawowymi zasadami logiki, informatyki czy robotyki.

Oprogramowanie stworzone zostało w celu wspierania edukacji technicznej na całym świecie. Przeznaczone jest ono głównie do młodszych odbiorców - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, pozwalając im poznawać podstawy programowania. Praca, a w zasadzie nauka z programem odbywa się poprzez sterowanie robotem, który ma za zadanie wykonać różne czynności na planszy.

RoboMind opiera się o autorski język programowania ROBO, który dysponuje podstawowymi oraz zwięzłymi zasadami. Narzędzie pozwala tworzyć proste skrypty, w których podstawowe operacje robota realizowane są przez funkcje - np. podnieś, wLewo, naprzód itp. Środowisko uczy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, z którymi spotkać się można w życiu codziennym oraz przemyśle.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.84 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 311
Data aktualizacji3 kwi 2013
Rozmiar pliku35.69 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
RoboMind ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)