Rok 2016 w Google Play: 5 najlepszych aplikacji, gier – i innych tworów popkultury

Rok 2016 w Google Play: 5 najlepszych aplikacji, gier – i innych tworów popkultury

05.12.2016 17:12, aktual.: 05.12.2016 19:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rok 2016 zbliża się do końca, więc jak co rok, zaczynają sięrozmaite podsumowania. Google zaczęło od przedstawienia tego, co wtym roku było najlepsze w jego sklepie Play. Zapraszamy dozestawienia – może znajdziecie tu coś, co przeoczyliście, a comoże się Wam spodobać.

Najlepsze aplikacje 2016

Przedstawione tu aplikacje dobrze odzwierciedlają masowe trendy igusta użytkowników. Z wyborami Google’a możemy się nie zgodzić,trzeba jednak powiedzieć, że na tle swoich konkurentów wkategorii, te wypadają bardzo korzystnie. I tak oto pięćnajlepszych aplikacji na Androida w sklepie Play to:

  1. FaceChanger 2, czyli jak sama nazwa wskazuje, aplikacja do nakładaniana zdjęcia (głównie twarzy) przeróżnych efektów. Czy faktyczniejest taka dobra? Oceńcie to sami, porównując ją z bardziej sięnam podobającą aplikacją FaceSwap.
  1. Lumyer– Photo & Selfie Editor też nie zaskakuje. Za jego pomocąna zdjęcia i filmy nałożymy rozmaite efekty animowane i dodamy donich przeróżne dźwięki, a potem wyeksportujemy to wszystko iumieścimy w serwisie społecznościowym.
  1. PodcastRadio Music - Castbox – to dziesiątki tysięcy stacjiradiowych i setki tysięcy interesujących podcastów, także wjęzyku polskim. Bardzo dopracowana aplikacja, na pewno tradycyjneradia nie mają z nią szans.
  1. EmojiKeyboard Pro – to klawiatura specjalnie dla tych, którzy odtekstu wolą piktogramy. Ponad tysiąc emoji, efektowne skórki,łatwość personalizacji – to najwyraźniej podoba się ludziom.
  1. MSQRD– kolejna aplikacja do obróbki selfie, za pomocą której nałożymyna twarz przeróżne, dopasowane maski i rekwizyty.

Najlepsze gry 2016

Numer pierwszy chyba nikogo nie zaskakuje – dawno nie byłotakiego hitu na urządzenia mobilne, polowanie na kieszonkowe potworypochłonęło dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Ale iinne gry w tym zestawieniu prezentują wysoki poziom wykonania, aczasem nawet i niezłą grywalność.

  1. PokemonGO nie wymaga oczywiście komentarza. Szaleństwo porównywalnechyba tylko z Minecraftem.
  1. ClashRoyale, czyli coś na kształt bitewnej karcianki w świecieClash of Clans.
  1. TrafficRider – to symulator motocyklowych wyścigów o niesamowitymwręcz realizmie grafiki i niezłej fizyce.
  1. slither.iojest powrotem do klasycznego węża, w świetnej oprawie graficznej,z możliwością rywalizacji z innymi graczami w Sieci.
  1. DreamLeague Soccer – to ładna, grywalna hybryda menedżerapiłkarskiego i symulatora piłkarskiego.

Kultura pop 2016 wśród klientów Google Play

Google Play to nie tylko aplikacje i gry, ale także inne treści:muzyka, filmy, seriale i książki. Są tacy, którzy sięgają ponie właśnie do sklepu firmy z Mountain View.

I tak za najlepsze utwory muzyczne uznano kolejno „Stressed Out”zespołu Twenty One Pilots, „Sorry” Justina Biebera, „OneDance” (z WizKid i Kylą) Drake’a, Don’t Let Me Down (z Dayą)zespołu The Chainsmokers oraz „Me, Myself & I” G-Easy’ego.

Najlepsze pięć filmów to „Deadpool”, „Star Wars: TheForce Awakens”, „Zootopia”, „Captain America: Civil War”oraz „Batman vs Superman: Dawn of Justice”.

Najlepsze seriale to „Game of Thrones”, „The Walking Dead”,„The Big Bang Theory”, „Mr. Robot” oraz „The Flash”.

Najlepsze książki wresszcie to „Deadpool Kills the MarvelUniverse” Cullena Bunna, „Harry Potter and the Cursed Child:Parts One and Two” autorstwa J.K. Rowling i spółki, „The Girlon the Train: A Novel” Pauli Hawkins, „Sztuka wojny” autorstwaSun Zi oraz „Me Before You: A Novel” autorstwa Jojo Moyes.

Czytelnikom pozostawiamy do oceny, w jakim stopniu jakość tychwyborów popkulturowych ma się do jakości wyborów gier iaplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)