Rootowanie Androida jednak w modzie: 100 milionów pobrań SuperSU w Google Play

Rootowanie Androida jednak w modzie: 100 milionów pobrań SuperSU w Google Play16.09.2017 15:08
Rootowanie Androida jednak w modzie: 100 milionów pobrań SuperSU w Google Play

Kolejne wersje Androida wciąż mają zmniejszyć liczbę powodów,dla których użytkownicy mogliby chcieć zrootować swojeurządzenie. Bliskie są czasy, gdy nawet skórkiSubstratum będziemy mogli instalować bez roota. A jednak wciążmocna jest grupa tych niepokornych, którzy chcą by smartfon czytablet działały na ich warunkach. Ilu ich jest? Najwyraźniejcałkiem sporo. SuperSU,najpopularniejszy menedżer uprawnień roota na Androidzie, właśnieprzekroczył magiczną liczbę 100 milionów pobrań – i to tylko zGoogle Play.

Oczywiście SuperSU w magiczny sposób nikomu nie da roota na jegourządzeniu, to zwykle wymaga użycia specjalistycznych narzędzi,często wykorzystujących luki w oprogramowaniu. Jednak po uzyskaniuroota, SuperSU stanowi z perspektywy użytkownika najwygodniejszerozwiązanie do uruchamiania aplikacji z podwyższonymiuprawnieniami. Binarka su zostaje przeniesiona do lokacji dostępnejdla uruchamianych aplikacji, a polecenie chmod +x nadaje jejuprawnienia do wykonywania. SuperSU następnie reguluje i zapisujeżądania podwyższenia uprawnień od innych aplikacji.

Rozwijane początkowo przez Chainfire, holenderskiego eksperta odAndroida, SuperSU z kolejnymi wersjami zyskało wiele ulepszeń,pozwalających m.in. na zarządzanie listą uprawnień dostępuaplikacji do roota, personalizowanie powiadomień, motywugraficznego, a nawet instalowanie skryptu rootującego urządzenie wtrybie aktualizacji przez OTA, dzięki czemu można aktualizowaćfirmware bez obaw, że utracimy menedżera roota.

Niemal dwa lata temu Chainfire sprzedał SuperSU firmie CodingCode Mobile Technology (CCMT), obiecując, że przez następne dwalata w mniejszym lub większym stopniu pozostanie zaangażowany wrozwój tego narzędzia. Słowa dotrzymał, kolejne wersje byływydawane dość regularnie… ale czas się kończy. I właśnie nasam koniec w Google Play, niejako symbolicznie, „przekręcił się”licznik pobrań tej aplikacji na 100 milionów pobrań.

350204483235899329

Warto podkreślić, że większość użytkowników jest z SuperSUbardzo zadowolona, mimo teoretycznie obniżonego poziomubezpieczeństwa takich smartfonów. Średnia ocen to 4,3 na 5, niemalpół miliona recenzji, a 350 tys. z nich to recenzjepięciogwiazdkowe. Jeśli nie sprawdziliście jeszcze, jak SuperSUsię sprawdza, to zapraszamy do naszej bazy oprogramowania. A zinnymi projektami Chainfire’a można zapoznać się na jegoblogu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)