Rosjanie jednak stali za MacDefenderem

Rosjanie jednak stali za MacDefenderem

05.08.2011 13:47

Jak poinformował serwis AppleInsider, zgodnie z przypuszczeniami za wypuszczenie złośliwego programu MacDefender (i nie tylko) odpowiedzialny jest największy rosyjski agent rozliczeniowy — ChronoPay.

Rosyjska policja zorganizowała nalot na giganta rozliczeniowego. Podczas przeszukiwania zasobów przedsiębiorstwa funkcjonariuszom udało się znaleźć między innymi materiały łączące Chronopay z fałszywym antywirusem dla Mac OS X — MacDefenderem — i podobnymi oszukującymi użytkowników programami: Gagarincash, Gizmo, Nailcash, Best AV, Blacksoftware czy Sevantivir.com. Według dokumentów pracownicy firmy ChronoPay obsługiwali infolinię i świadczyli wsparcie techniczne dla złośliwych programów podszywających się pod antywirusy. Zgodnie z informacjami podanymi przez Briana Krebsa, policja dotarła również do zapisów rozmów prowadzonych z klientami na „infoliniach”.

Poza fałszywymi programami zabezpieczającymi Chronopay prawdopodobnie maczał palce także w sprzedaży podrobionych leków. W dokumentach znalezionych przez policję znaleziono również dowody na połączenie operatora płatności z Rx-Promotions, programem zrzeszającym strony fałszywych aptek, znanym również z rozsyłania spamu promującego sprzedaż podróbek leków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)