Rozbudowany arkusz kalkulacyjny GS-Calc tylko do 14 maja za połowę ceny

Rozbudowany arkusz kalkulacyjny GS-Calc tylko do 14 maja za połowę ceny09.05.2014 18:06
Rozbudowany arkusz kalkulacyjny GS-Calc tylko do 14 maja za połowę ceny
Redakcja

Jeżeli komuś arkusz kalkulacyjny kojarzy się jedynie z oprogramowaniem Microsoft Excel lub też Calc z LibreOffice to niech wie, że na rynku istnieje także bardzo solidny produkt o polskich korzeniach. GS-Calc, bo o nim mowa, został stworzony przez nieistniejącą już firmę GlobSoft Świdnica nadal ma się bardzo dobrze. Historia tego programu jest bardzo długa, bo dostępny był już dla systemu DOS w 1993 roku. Rozwijany jest aktywnie po dziś dzień i trudno przecenić jego możliwości, które przez cały ten czas urosły do ogromnych rozmiarów.

350108002281547713

O możliwościach GS-Calc mówią chociażby oficjalne informacje czysto liczbowe: obsługuje on arkusze o rozmiarach do 12 milionów rzędów na 4096 kolumn. Podczas wykonywania obliczeń aplikacja może wykorzystać do 16 rdzeni procesora. Nie brakuje tu wsparcia dla skryptów JScripts i VBScripts, a także wyświetlania wykresów 2D/XY oraz 3D nawet z bardzo obszernymi seriami danych. Co ciekawe, wszystko to jest możliwe nawet bez zapisywania czegokolwiek do rejestru systemowego, aplikacja może bowiem działać w formie przenośnej. Producent zapewnia również, że użycie pamięci jest bardzo efektywne, co pozwala na operowanie na dużych plikach bez najmniejszych problemów.

CS-Calc pozwala również na organizowanie arkuszy w formie drzewa, zapisywanie arkuszy do PDF, importowanie i eksportowanie danych do innych popularnych formatów (dBase, Clipper, Fox Pro i Excel XML), a także pracę w maksymalnie 100 synchronizowanych panelach. Wygodę i jeszcze większą szybkość działania mają zapewniać szybkie tabele przestawne, wsparcie dla rozbudowanego wyszukiwania z użyciem wyrażeń regularnych, a także aż 300 wbudowanych formuł. Te obejmują równania liniowe, nieliniowe, dekompozycję macierzy czy analizę szeregów czasowych. Choć aplikacja jest komercyjna, jej głównym formatem zapisu jest format Open Document, posiada również własny, zoptymalizowany format gsc. Aplikacja jest dostępna zarówno w 32 jak i 64 bitowej wersji, wspiera wszystkie edycje systemu Windows od XP wzwyż.

Przyznacie chyba sami, że możliwości tej aplikacji robią wrażenie, prawda? Teraz kilka słów o promocji: od dzisiaj do 14 maja można go nabyć za cenę o 50% niższą niż standardowo. Po wymienieniu wszystkich dostępnych funkcji zapewne spodziewacie się, że cena jest absurdalnie wysoka. Nic bardziej mylnego. Po uwzględnieniu rabatu, na który kod znajdziecie na samej stronie producenta, jego cena to zaledwie niecałe 10 dolarów. Jak to możliwe, że arkusz ten jest tak tani? Nie pytamy, po prostu zachęcamy do skorzystania. Co zyskują użytkownicy pełnej wersji? Oczywiście mogą oni korzystać z aplikacji także po upływie 30 dni, ale to nie koniec zalet.

Wersje te nie posiadają żadnych ograniczeń, dodatkowo na okres jednego roku będą otrzymywać bezpłatne aktualizacje. W razie problemów użytkownicy mogą skorzystać z pomocy technicznej, a na dodatek nie jest wymagana aktywacja online, co może być przydatne na stanowiskach, które nie potrzebują dostępu do Internetu. Do zakupu zapraszamy na stronę producenta, tam znajdziecie kod promocyjny (deal0914). Samą aplikację znajdziecie natomiast w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)