Rozpoczęto testy repozytorium z rozszerzeniami dla LibreOffice

Rozpoczęto testy repozytorium z rozszerzeniami dla LibreOffice

13.09.2011 13:40, aktualizacja: 14.09.2011 10:16

Document Foundation i deweloperzy pakietu biurowego LibreOffice ogłosili otwarcie testowych wersji repozytoriów z rozszerzeniami i z szablonami.

Obecnie nie ma żadnej scentralizowanej platformy kierowanej przez Document Foundation, z której można pobierać dodatki i szablony dla programów wchodzących w skład pakietu. Ale otwarte dziś repozytoria mają to zmienić i zagwarantować możliwość rozszerzania możliwości pakietu poprzez pobieranie dodatków z godnego zaufania źródła. Do bazy dodatków, w przeciwieństwie do analogicznej platformy dla OpenOffice.org, akceptowane będą wyłącznie te rozpowszechniane na zasadach wolnego oprogramowania. Każda propozycja zgłoszona do repozytorium zostanie zweryfikowana przez grupę ochotników, którzy ocenią jakość propozycji i, jeśli okaże się satysfakcjonująca, przyjmą ją do bazy. Tu również LibreOffice różni się od OpenOffice.org, którego właściciele nie zwracali się do użytkowników i społeczności przy ocenianiu dodatków.

Oba repozytoria oparte są o CMS Plone. Wersje beta platform pozwalają już na przeszukiwanie kolekcji dodatków po słowie kluczowym, kategorii i wspieranej wersji LibreOffice. Wyniki można posortować względem oceny, liczby pobrań, dacie dodania do repozytorium i dacie ostatniej aktualizacji. W przyszłości z platformy LibreOffice będzie można pobrać również rozszerzenia i szablony dla innych, kompatybilnych pakietów biurowych, jak OpenOffice.org czy NeoOffice.

Baza rozszerzeń znajduje się pod adresem extensions-test.libreoffice.org, zaś szablony pobierać można ze strony templates-test.libreoffice.org. Na razie nie znajdziemy tu wielu pozycji, ale bazy będą stopniowo rozbudowywane w miarę napływu nowych propozycji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)