Rozszerzona rzeczywistość również w Windows 8

Rozszerzona rzeczywistość również w Windows 8

Marcin Paterek
11.12.2012 18:33

Kilkanaście ogłoszeń zamieszczonych w serwisie LinkedIn wskazuje na to, że Microsoft utworzył wewnątrz struktur Bing specjalny zespół, który zajmuje się produkcją aplikacji rozszerzających rzeczywistość. Ponadto grupa ma za zadanie zbudować SDK, które pozwoli tworzyć tego typu programy również zewnętrznym firmom.

Zespół koncentruje się na wielu aspektach rozszerzania rzeczywistości. Wśród nich wymienia się rozpoznawanie dźwięków i obrazów, odczytywanie tekstu przy użyciu techniki OCR, tłumaczenie napisów czy wyświetlanie naturalnego interfejsu, który będzie bazował na rejestrowanym przez wbudowany obiektyw obrazie. Aplikacje — w tym również gry — mają pojawić się na tabletach z Windows 8 oraz innych, nieokreślonych jeszcze urządzeniach. Niewykluczone więc, że praca zespołu jest w jakiś sposób powiązana z rozszerzającymi rzeczywistość okularami lub smartfonami z systemem Windows Phone (wersja 7.5 oferuje m.in. zbliżone w działaniu Bing Vision i Bing Audio, nad własnymi rozwiązaniami typu City Lens pracuje Nokia).

Obraz

Jedną z aplikacji dla Windows 8, która już teraz pozwala przetestować drzemiący potencjał, jest Star Chart. Po skierowaniu urządzenia w stronę nieba, program rozpoznaje ciała niebieskie i dokładnie opisuje te, na które właśnie spoglądamy. Do działania aplikacji konieczny jest wbudowany akcelerometr oraz magnetometr, które pozwalają zorientować się, w którą stronę spogląda użytkownik.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)