Rozważasz kupno smartzegarka? Pomyśl o cybernaparstku

Rozważasz kupno smartzegarka? Pomyśl o cybernaparstku

Rozważasz kupno smartzegarka? Pomyśl o cybernaparstku
20.04.2015 14:52

Poszukiwania najwygodniejszych rozwiązań w zakresie urządzeń ubieralnych trwają. Po smartzegarkach czy zegarku dla pływaków, do którego obsługi wymagany będzie ruch nadgarstkiem, przyszedł czas na... cybernaparstek.

Opracowywane w centrum badawczym MIT urządzenie jest tak naprawdę bardzo małym gładzikiem. Naparstek będzie montowany na kciuku jak klamerka. Dolną część stanowi bateria i moduł Bluetooth. Sterowanie mogłoby się zatem odbywać poprzez dotykanie paznokcia kciuka innymi palcami.

Dzięki cybernaparstkowi, możliwe jest rysowanie czy przewijanie stron. Trudno sobie wyobrazić, aby tak mały gładzik umożliwiał choćby obsługę wirtualnej klawiatury. Może to być jednak wygodne dla osób, które wykonują inne czynności manualne podczas obsługi komputera stacjonarnego. Korzystanie z klawiatury i jednoczesne przerzucanie okien mogłoby się odbywać bez konieczności używania myszki czy skrótów klawiszowych.[yt="https://www.youtube.com/watch?v=iaGSe5DtxYw]Film promocyjny prezentuje wykorzystanie urządzenia podczas gotowania w celu przewijania przepisu na potrawę na stronie internetowej. Można to odnieść do wielu innych prac, które wymagają wykonywania czynności manualnych według określonego algorytmu. Takie zastosowanie wydaje się ciekawe, ale mało realistyczne. Konieczna byłaby wodoodporność i duża wytrzymałość w ogóle. W tak małym urządzeniu, które w zasadzie nie posiada obudowy, takie cechy są mało prawdopodobne. Bardziej interesująca mogłaby być na przykład możliwość odbierania lub odrzucania połączeń narysowanym na kciuku znakiem.

Sami projektanci cybernaparstka podkreślają, że nie może on pełnić pełnoprawnie funkcji interfejsu dotykowego. Ma za to stanowić jego tymczasowy zamiennik w sytuacjach, kiedy „normalna” obsługa nie będzie możliwa. Wydaje się to rozsądną oceną. Samo dotykanie paznokcia kciuka innym palcem jest dość mało naturalnym ruchem. Po dłuższym wykonywaniu mogłoby być dość uciążliwe.

Nie wiadomo jak dotąd nic o apetycie urządzenia na energię. Po niewielkiej baterii, która mogłaby się mieścić na końcówce palca, trudno się spodziewać szczególnie długiej żywotności urządzenia na jednym ładowaniu. Niemniej cybernaparstek może być interesującą propozycją dla osób, które uznają wydawanie komend głosowych w miejscach publicznych czy obsługę smartzegarka w zatłoczonym autobusie za mało komfortowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)