Rozwojowe wersje iWork, iCloud i iPhoto udostępnione

Rozwojowe wersje iWork, iCloud i iPhoto udostępnione

02.08.2011 13:47

Serwis 9to5Mac poinformował, że webowy serwis iCloud.com jest już dostępny dla zarejestrowanych deweloperów.

Zgodnie z zapowiedzią, Apple rozwija interfejs dla iCloud, który pozwoli na pracę z usługą z poziomu przeglądarki. Udostępniona dziś testowa wersja iCloud zawiera webowego klienta poczty, kalendarz, książkę adresową, aplikacje z pakietu iWork (na razie umożliwiające jedynie przeglądanie dokumentów) oraz interfejs dla Find My iPhone. Wyglądem aplikacje przypominają te znane z iOS, wliczając w to imitujące swoje papierowe odpowiedniki kalendarz i książkę adresową.

Ponadto w rękach deweloperów znalazła się dziś rozwojowa wersja programu iPhoto 9.2 beta 2 i pakiet iWork dla systemu iOS. Ta wersja mobilnego pakietu biurowego pozwala na utworzenie dokumentu na urządzeniu przenośnym i otwarcie go na innym urządzeniu lub w serwisie iCloud.com. Być może to rozwiązanie będzie kolejnym wcieleniem usługi iWork.com.

Na stronie firmy Apple znalazł się również oczekiwany cennik powiększonej przestrzeni w iCloud. Na razie znane są jedynie amerykańskie ceny, ale dają one możliwość stwierdzenia jakiego rzędu cen należy się spodziewać. 5 GB w iCloud jest darmowe. Za dokupienie kolejnych 10 GB trzeba będzie zapłacić 20 dolarów rocznie, za 20 GB — 40 dolarów, a za 50 GB — 100 dolarów. Usługa zostanie udostępniona publicznie jesienią tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)