WindowsInternet i komunikacjaCzytniki RSSRSS Xpress

RSS Xpress2.11.11

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

RSS Xpress to bardzo prosta i stosunkowo szybka aplikacja, pozwalająca gromadzić informacje o nowych publikacjach na ulubionych stronach internetowych, udostępnianych za pośrednictwem kanałów RSS oraz Atom.

Już na pierwszy rzut oka dostrzec można, że jednym z głównych zamierzeń autora było stworzenie czytnika RSS łatwego i wygodnego w obsłudze. Program wyposażony został w prosty, ale przejrzysty interfejs graficzny. Funkcjonalność RSS Xpress obejmuje jedynie najważniejsze w tego typu aplikacjach opcje. Poza dodawaniem nieograniczonej ilości kanałów użytkownik może również dowolnie organizować je w kategorie, dla każdego z nich ustalać czas co jaki będzie on sprawdzany, nakładać hasła dostępu itp. Kolejne funkcje to wbudowana wyszukiwarka i mechanizm filtrów, ułatwiające nawigację w przypadku gromadzenia informacji z wielu źródeł. Co istotne, interesujące nas wiadomości otwierane mogą być bezpośrednio w oknie programu, a nie w przeglądarce internetowej, jak ma to miejsce w przypadku większości konkurencyjnych rozwiązań.

Aplikacja uruchamiana może być wraz ze startem systemu. Po uruchomieniu działa w obszarze zasobnika systemowego, skąd też informuje o pojawianiu się nowych treści na posiadanych kanałach. Powiadomienia mają formę niewielkich okienek, tzw. pop-upów, którym towarzyszyć może także wybrany sygnał dźwiękowy. Dużym atutem RSS Xpress są spore możliwości dostosowywania interfejsu do własnych preferencji - m.in. wielkości i koloru czcionki, wyglądu powiadomień i szablonu wyświetlania wiadomości.

RSS Xpress wpiera serwery proxy, obsługując kanały RSS 0.90, 0.91, 0.92, 1.0, 2.0.1 oraz Atom 0.3, 1.0, w tym także te do których dostęp wymaga logowania. Wszelakie pobierane za pośrednictwem programu informacje przechowywane są lokalnie, a dostęp do nich możliwy jest w trybie offline. Aplikacja oferuje funkcję importu i eksportu kanałów w postaci plików OPML.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.85 ocen
Twoja ocena
ProducentBull
Liczba pobrań1 704
Data aktualizacji2 lip 2011
Rozmiar pliku1.04 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)