Ruszyła rejestracja na warsztaty Rails Girls we Wrocławiu

22.02.2013 12:03, aktual.: 04.09.2013 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj wieczorem otwarta została rejestracja na wrocławską edycję warsztatów programistycznych Rails Girls (Ruby on Rails tylko dla dziewczyn). Spotkania pod parasolem Rails Girls odbywają się niemal na całym świecie od 2010 roku, kiedy to Linda Liukas i Karri Saarinen zorganizowały pierwsze warsztaty w Helsinkach. Pojawiło się na nich ponad 100 programistek, a projekty, które wtedy powstały, nadal można obejrzeć na stronie Rails Girls.

Wrocławska edycja odbędzie się w dniach 9-10 marca w budynku „Delta” Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ulicy Duńskiej 9 (mapa). Zarejestrować się można do 1 marca, przed 4 marca chętne uczestniczki zostaną poinformowane o przyjęciu zgłoszenia. Warsztaty są oczywiście darmowe, trzeba jednak pojawić się z własnym laptopem — to na nim będzie powstawać aplikacja.

Rails Girls Wrocław (9-10.03.2013) - zapisz się już dziś!

W sobotę od 16:00 uczestniczki będą miały okazję poznać Ruby on Rails i zdobyć praktyczną wiedzę na temat wykorzystywanych podczas warsztatów narzędzi, a na wieczór organizatorzy zaplanowali middleparty. W niedzielę, po śniadaniu i kawie, projektowanie aplikacji i kodowanie ruszy pełną parą. Zajęcia praktyczne przeplatane będą ciekawymi prelekcjami. Będzie można dowiedzieć się więcej między innymi o eksploracji danych, filozofii programowania zwinnego czy podejściu Lean Startup do prowadzenia firmy.

Pełną agendę oraz informacje na temat rejestracji można znaleźć na stronie wydarzenia, warto też zajrzeć na Facebooka Rails Girls Wrocław. Strona prowadzona jest po angielsku, ale warsztaty odbędą się w naszym języku ojczystym. Portal dobreprogramy objął warsztaty patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)