Ruszyła sprzedaż nowego czytnika od Empik.com - jaki jest „polski Kindle”?

Ruszyła sprzedaż nowego czytnika od Empik.com - jaki jest „polski Kindle”?

Wojciech Cybulski
01.03.2012 17:30, aktualizacja: 02.03.2012 11:02

Empik — największy w Polsce dystrybutor książek — uruchomił sprzedaż swojego nowego czytnika e-booków. Urządzenie ma 7-calowy ekran LCD i zostało wycenione na 229,99 zł.

Promowany przez sieć Empik czytnik jest dostarczany przez niemiecką firmę TrekStor. Urządzenie posiada 7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 800x480 pikseli i waży niecałe 300 gramów. Czytnik obsługuje popularne formaty elektronicznych publikacji — PDF, FB2, TXT, ePub oraz mechanizm zabezpieczania publikacji Adobe DRM. Można na nim odtwarzać także audiobooki oraz muzykę w formacie MP3, WMA, WAV i OGG. Trekstor ma również wbudowaną przeglądarkę zdjęć w formacie JPG, BMP, GIF i PNG. Urządzenie jest domyślnie wyposażone w 2 GB pamięci, którą można rozszerzyć do 32 GB za pomocą karty microSD.

Choć specyfikacja urządzenia wystarcza do prostego wyświetlania e-booków, czytnik nie jest pozbawiony wad. Brakuje mu łączności WiFi lub 3G, dzięki której użytkownik mógłby kupować książki bezpośrednio przez urządzenie. Niespecjalnie podoba mi się także pomysł zastosowania w czytniku e-booków ekranu LCD. Takie rozwiązanie niepotrzebnie męczy wzrok, skraca czas pracy na baterii i utrudnia korzystanie z urządzenia w silnie nasłonecznionych miejscach. Duży lepszym wyborem byłby ekran e-ink, który można spotkać w sprzedawanych przez Amazon czytnikach Kindle.

Jeżeli już jesteśmy przy Amazonie - ten amerykański potentat handlu elektronicznego wejdzie w tym roku na polski rynek. Wprowadzenie do sprzedaży przez Empik taniego czytnika e-booków jest więc próbą ucieczki do przodu, choć wydaje się, że jest to próba nieco spóźniona. Jeżeli ceny czytników Kindle w Polsce będą porównywalne z tymi w brytyjskim Amazonie, podstawowy model z ekranem e-ink i WiFi będzie można kupić już za około 430 zł.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)