Ruszyły prace nad aktualizacją Office 2011 dla OS X Lion

28.07.2011 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft pracuje nad aktualizacją pakietu Office dla OS X Lion. Firma chce dostosować zestaw narzędzi biurowych do wymagań najnowszego systemu Apple'a.

Microsoft potwierdził na swoim blogu prace nad aktualizacją Office for Mac 2011 na potrzeby systemu OS X Lion. Celem uaktualnienia będzie wprowadzenie takich funkcji jak natywny tryb pełnoekranowy czy obsługa Versions, czyli systemu kontroli wersji. Funkcja ta pozwala nie tylko na zwykłe tworzenie dodatkowych kopii pliku, ale jest mechanizmem zapisującym zmiany i dołączającym je do dokumentu jako metadane. Microsoft pracuje również nad drobniejszymi poprawkami i ulepszeniami dla pakietu - jednak żadnych szczegółów na ten temat nie zdradzono.

Firmie z Redmond już udało się przygotować aktualizację aplikacji Communicator for Mac dla Office. Naprawiono kilka błędów, które mogły wystąpić podczas korzystania z programu w OS X Lion. Aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników pakietu za pośrednictwem Microsoft AutoUpdate w ciągu najbliższych dni. Microsoft poinformował również, że wcześniejsze wydanie programów biurowych - Office for Mac 2004 - nie działa i nie będzie działać w systemie Lion. Powodem jest fakt, że pakiet przygotowywany był dla komputerów z procesorami PowerPC, zaś w ramach OS X 10.7 zrezygnowano z oprogramowania Rosetta. Data aktualizacji Office 2011 nie jest jeszcze znana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)