Ruszyły testy beta przeglądarkowej wersji komunikatora Signal

Ruszyły testy beta przeglądarkowej wersji komunikatora Signal

Ruszyły testy beta przeglądarkowej wersji komunikatora Signal
03.02.2016 17:19, aktualizacja: 04.02.2016 10:29

Jednym z najpopularniejszych komunikatorów, których twórcy skupiają się na anonimowości i prywatności użytkownika, jest Signal. Liczbę swoich użytkowników zawdzięcza on zapewne w dużej mierze rekomendacjom Edwarda Snowdena. Wkrótce komunikator ma się stać prawdziwie multiplatformowy. Rozpoczęto bowiem testy beta wersji Signala uruchamianej w oknie przeglądarki.

Nie jest to jednak otwarta beta, nie uniknięto także pewnych ograniczeń w funkcjonalności. Dołączyć do testów, czy raczej próbować dołączyć, można na blogu Signala. Pierwszym problemem może stanowić kolejka złożona z blisko 20 tys. chętnych. Swoje miejsce na liście można jednak przesuwać w górę poprzez rozpowszechnianie wśród znajomych linka, który zostaje wygenerowany po rejestracji w testach.

Obraz

Więcej o metodach, dzięki którym Signal ma zapewniać anonimowość i szyfrowanie, pisaliśmy przy okazji premiery aplikacji na Androida. Wersja przeglądarkowa oferuje te same możliwości, jednak komunikacja jest w tym przypadku możliwa tylko z użytkownikami właśnie androidowej aplikacji.

Nie jest znany jak dotąd harmonogram kolejnych etapów rozwoju przeglądarkowego Signala, twórcy nie powiadomili także o ewentualnym otwarciu bety w niedalekiej przyszłości. W oczekiwaniu w ogonku można oczywiście korzystać z aplikacji mobilnej. Wersja na Androida i iOS-a jest dostępna w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)