Ruszyły zapisy na Wieczór z Open Source 2010

Ruszyły zapisy na Wieczór z Open Source 2010

Wojciech Cybulski
04.06.2010 09:21

Już w najbliższy piątek, 11 czerwca w Łodzi odbędzie się Wieczór z Open Source poświęcony zagadnieniom wolnego i otwartego oprogramowania. Zaproszeni przez organizatorów specjaliści ze świata IT poprowadzą szereg wykładów i warsztatów skierowanych zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Wieczór z Open Source to cykliczne, odbywające się raz do roku spotkania charakteryzujące się kameralną atmosferą, na których poruszane są tematy związane z Linuksem i wybranymi projektami Open Source. Program tegorocznej edycji obejmuje takie zagadnienia jak LaTeX, Wordpress, Maemo 5, cachowanie i kompresja w protokole HTTP czy stosowanie otwartych technologii w tworzeniu stron internetowych HTML5 i CSS3. Ponadto podczas konferencji będzie można uzyskać darmowe certyfikaty wydawane przez urząd certyfikacji CAcert.org. Osoby chcące uczestniczyć w Wieczorze z Open Source powinny potwierdzić swój udział poprzez formularz rejestracyjny. Każdy z uczestników może przyjść na spotkanie z własnym laptopem oraz aktywnie uczestniczyć w konferencji zadając pytania osobom prowadzącym wykłady i warsztaty.

Organizatorem konferencji Wieczór z Open Source 2010 jest Lodz Linux Users' Group, The Camels S.C. i Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)