Rysiek ostrzeże przed misiami – nowa aplikacja antyradarowa od NaviExpert

Rysiek ostrzeże przed misiami – nowa aplikacja antyradarowa od NaviExpert
Redakcja

08.05.2014 12:22

Rysiek może stać się przyjacielem wielu kierowców, także tych, którzy tylko raz na jakiś czas wybierają się samochodem w trasę. O kogo chodzi? Raczej o co, bo Rysiek to nowa aplikacja przygotowana przez firmę NaviExpert, jaka ma pomóc użytkownikom unikać nieprzyjemnych zdarzeń na drodze. Jak zaznacza producent, Rysiek widzi misie i wydaje mi się. Świetnie poradzi sobie z tym, abyśmy uniknęli fotoradaru czy kontroli policyjnej, a zarazem poinformuje o utrudnieniach na drodze, kiepskiej pogodzie czy wypadkach.

Obraz

Aplikacja, która jest udostępniana za darmo bazuje na działalności społeczności: to użytkownicy zgłaszają zauważone problemy i punkty na które trzeba uważać, a następnie informowani są o nich inni uczestnicy ruchu drogowego korzystający z aplikacji. To jednak nie jedyne źródło informacji, bo całość opiera się na technologii Community CB: dane są współdzielone i dostępne tak w Ryśku jak i nawigacji NaviExpert, dodatkowo zawierają one informacje pochodzące z tradycyjnego radia CB, wprowadzane ręcznie przez pracowników firmy, a także uzyskane za pośrednictwem radiostacji i Internetu. Sami użytkownicy również mogą to robić: po kliknięciu odpowiedniej opcji aplikacja zapisuje pozycję i daje pięć sekund na ewentualne anulowanie zgłoszenia. Za same zgłaszanie problemów użytkownicy otrzymują punkty. Najlepsi w rankingu mają szanse zdobyć nagrody, do wygrania są: trzy smartfony HTC (w tym najnowszy HTC One M8), koszulki i kubki z logo aplikacji, a także licencje na nawigację NaviExpert.

Sama aplikacja jest bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze. Jej główne okno przedstawia uproszczoną mapę z zaznaczonymi punktami na które należy zwrócić uwagę, prędkość pojazdu jakim się poruszamy, a także obowiązujące ograniczenie prędkości. Aplikacja informuje o takich zagrożeniach i problemach na drodze jak: mobilne i stacjonarne fotoradary, patrole policyjne, złe warunki pogodowe, drogi w remoncie, stłuczki i wypadku, kontrola policyjna, a także blokada drogi. W przypadku innego zdarzenia użytkownik może skorzystać jeszcze z oznaczenia „uwaga”. Ustawienia pozwalają na włączenie ostrzeżeń głosowych o poszczególnych zdarzeniach, a także informacji o konieczności zmniejszenia prędkości.

Bardzo dobrze, że zwiększa się ilość oraz popularność aplikacji antyradarowych. W miastach i poza nimi niczym grzyby po deszczu wyrastają kolejne i kolejne fotoradary, które często wcale nie poprawiają bezpieczeństwa. W samym tylko Wrocławiu w ostatnich dniach nowe pojawiły się na ulicach: Ślężnej, Buforowej, Kowalskiej, Jarnołtowskiej. Jeżeli użytkownik może, powinien bronić się przed strażą miejską, która w taki sposób stara się łatać dziury w budżecie miasta. Ryśka w wersji dla platformy Android znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Po wersję dla iOS odsyłamy do App Store. Producent informuje, że niebawem zobaczymy także edycję przygotowaną dla użytkowników systemu Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)