Safari 5.1 z możliwością zachowywania tekstów „na później”

21.07.2011 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się przeglądarka Safari 5.1 dla systemów Windows i Mac OS X. Wśród nowości wprowadzono funkcję zbliżoną do usługi Instapaper.

Lista Czytelnia, bo tak nazywa się nowa funkcja w Safari 5.1 to nic innego jak rozwiązanie znane z Instapaper. Użytkownik może dodawać do bocznego paska artykuły czy całe strony, które chciałby zachować sobie „na później”. Czytelnia zachowa teksty w formie listy z krótkim opisem, dzięki czemu będziemy mogli wrócić do ciekawego artykułu lub wiadomości w wolnej chwili. Niestety, nowej funkcji w Safari sporo brakuje do konkurencyjnego Instapaper, który pozwala chociażby na dzielenie się tekstami ze znajomymi lub współpracę z urządzeniami mobilnymi.

Kolejne nowości w przeglądarce firmy Apple to możliwość przywracania stanu po ponownym uruchomieniu. Rozbudowano również ochronę prywatności, wprowadzono nową architekturę procesów (poprawa stabilności Safari) i poprawiono autouzupełnianie. Podczas wyszukiwania można wybrać, czy wpisany ciąg znaków ma być zawarty w szukanym tekście, czy ma go rozpoczynać. Z kolei dla systemu OS X Lion pojawiła się możliwość pracy w trybie pełnoekranowym. Z aktualizacji ucieszą się również deweloperzy, dla których udostępniono nowe interfejsy programistyczne na potrzeby rozszerzeń.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)