Samsung Cloud jak Dysk Google: koreańska chmura dostępna także z przeglądarki?

Samsung Cloud jak Dysk Google: koreańska chmura dostępna także z przeglądarki?
07.01.2017 20:26
Samsung Cloud jak Dysk Google: koreańska chmura dostępna także z przeglądarki?
Redakcja
Redakcja

Z usługi Samsung Cloud, znanej z flagowców Galaxy S7 i S7 Edge, będzie można skorzystać na komputerach osobistych już w 2017 roku. Jeden z uczestników Galaxy Beta Program zasugerował firmie, aby rozszerzyć dostępność tej usługi. Samsung przychylnie odniósł się do sugestii.

Samsung Cloud jest wykorzystywane przede wszystkim jako narzędzie synchronizacji między smartfonami, pozwalając w bezpieczny sposób przenieść nie tylko kontakty, kalendarze, zakładki w przeglądarce czy notatki, ale też galerie zdjęć i hasła. Usługa ta działała tylko na topowych smartfonach Samsunga.

350193234431207361

Jeden z uczestników Galaxy Beta Program, inicjatywy pozwalającej na testowanie nowych pomysłów Samsunga, przekazał do firmy swoją opinię dotyczącą tej usługi. Zaproponował, aby dostęp do Samsung Cloud mógł być możliwy także za pomocą peceta, na przykład w stylu Dysku Google.

Południowokoreański koncern odniósł się do opinii testera, informując, że zespół odpowiedzialny za Samsung Cloud „poważnie zastanawia się” nad uruchomieniem webowej wersji tej usługi, co pozwoliłoby użytkownikom zarządzać swoimi danymi przez przeglądarkę.

Webowy interfejs miałby zostać wprowadzony w tym roku, jednak dokładnego termin poszerzenia funkcjonalności Samsung Cloud nie podano.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)