Samsung Galaxy Fold: pierwsze zdjęcia składanego smartfona trafiły do internetu

Samsung Galaxy Fold: pierwsze zdjęcia składanego smartfona trafiły do internetu

DJ Koh podczas pierwszej prezentacji składanego Samsunga w listopadzie, fot. materiały prasowe
DJ Koh podczas pierwszej prezentacji składanego Samsunga w listopadzie, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
20.02.2019 10:26, aktualizacja: 21.02.2019 11:34

Składany smartfon Samsunga powoli staje się rzeczywistością, a coraz więcej wskazuje na to, że urządzenie zostanie zaprezentowane już dzisiaj wieczorem, podczas konferencji UNPACKED 2019. Serwis MSPoweruser zwrócił bowiem uwagę na nowe zdjęcia urządzenia, które pojawiły się w sieci. Wiele wskazuje na to, że to autentyczne grafiki, które mogą zostać pokazane podczas domniemanej prezentacji Galaxy Fold, najpewniej tuż po premierze nowych flagowców z serii S10.

Aktualizacja, godz. 21.00

Plotki stały się rzeczywistością. Składany smartfon Samsunga został zaprezentowany podczas UNPACKED 2019. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Zakładając, że na zdjęciach faktycznie pokazany jest składany smartfon Samsunga w ostatecznej formie, konstrukcja bez wątpienia może się podobać. W przeciwieństwie do prototypu, który został pokazany w listopadzie ubiegłego roku podczas konferencji dla deweloperów, urządzenie jest stosunkowo cienkie i wszystko wskazuje na to, że po złożeniu będzie prostopadłościanem. To inne i już na pierwszy rzut oka wygodniejsze rozwiązanie od tego, które zaproponowała firma Royole w swoim składanym smartfonie FlexPai.

  • Domniemany Samsung Galaxy Fold – na dolnej krawędzi widać złącze USB-C, źródło: MSPoweruser, MobileFlip.
  • Domniemany Samsung Galaxy Fold – w rogu ekranu znalazło się spore wycięcie, źródło: MSPoweruser, MobileFlip.
[1/2] Domniemany Samsung Galaxy Fold – na dolnej krawędzi widać złącze USB-C, źródło: MSPoweruser, MobileFlip.

Na zdjęciach można się także dopatrzeć kilku szczegółów konstrukcyjnych. Po rozłożeniu urządzenia, w prawym górnym rogu ekranu znajduje się spore wycięcie, w którym najprawdopodobniej będą ukryte czujniki oraz obiektyw(y) przedniego modułu aparatu. Na dolnej krawędzi widać natomiast wejście USB-C i brak złącza minijack, ale niewykluczone, że Samsung zdecydował się je zaimplementować na górnej krawędzi smartfona.

Choć na razie nie są znane żadne oficjalne informacje dotyczące specyfikacji, przypuszcza się, że smartfon zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 i 12 GB pamięci operacyjnej. Na dane zostanie przewidziane 512 GB lub nawet 1 TB, a czas pracy będzie uzależniony od dwóch akumulatorów po 2200 mAh każdy. Przekątna głównego, rozkładanego wyświetlacza ma wynosić 7,3 cala, zaś po złożeniu urządzenia obsługa będzie możliwa dzięki drugiemu ekranowi o przekątnej niespełna 4,6 cala.

UNPACKED 2019 – nadchodzi prezentacja Galaxy S10, S10+ i S10e

Konferencja UNPACKED 2019, podczas której spodziewamy się ewentualnej premiery, odbywa się 20 lutego o godzinie 20.00. Wątpliwości zostaną więc rozwiane już za kilka godzin. Warto zaznaczyć, że podczas prezentacji zobaczymy przede wszystkim nowe smartfony z serii S10. Pomijając różne warianty kolorystyczne i pojemności pamięci, spodziewamy się premiery przynajmniej trzech modeli: S10, S10+ oraz S10e, który ma być bezpośrednią odpowiedzią Samsunga na iPhone'a XR.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)