Samsung Galaxy S10 z Androidem 10. Wydano publiczną betę

Samsung Galaxy S10 z Androidem 10. Wydano publiczną betę

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
14.10.2019 12:10

Samsung wydał publiczną betę Androida 10 dla smartfonów z rodziny Galaxy S10. Jak czytamy w informacji prasowej. aktualizacja zawiera odświeżoną nakładkę One UI, a także liczne usprawnienia wynikające wprost z obecności nowego robocika.

Producent szczególną uwagę przykłada do zmian w interfejsie. Tak zwane mikropowiadomienia, czyli wyskakujące okienka informujące o zdarzeniach takich jak zmiana głośności czy nadchodzące połączenie, zostały zmniejszone, przez co nie zasłaniają już tak okna nadrzędnej aplikacji.

Dopracowany tryb ciemny

Sporych zmian doczekał się tryb ciemny, w którym wzorem iOS 13 przytłumiona może zostać tapeta. Do tego funkcja obejmuje teraz także ekran blokady, który to w przypadku Androida 9 i One UI 1.5 zachowywał białe ikony nawet wtedy, gdy manualnie wymuszony był czarny kolor na ekranie głównym. Samsung obiecuje ponadto poprawę czytelności poszczególnych elementów.

Zmniejszone okna powiadomień, fot. Materiały prasowe
Zmniejszone okna powiadomień, fot. Materiały prasowe

Bezpośrednią naleciałość z Androida 10 stanowi tryb skupienia. Funkcja pozwala wyciszyć wybrane aplikacje na wypadek chęci obejrzenia na przykład wideo na YouTubie bez rozpraszania ze strony powiadomień Messengera, wiadomości e-mail czy nadchodzących połączeń.

Cyfrowe wellness w nowym wydaniu

Do tego dochodzą jeszcze rozbudowane aplikacje śledzenia czasu przed ekranem i konserwacji urządzenia. Ta druga ma bardziej efektywnie niż dotychczas oczyszczać pamięć, chociażby z duplikatów zdjęć i nieużywanych od dłuższego czasu apek.

Nowe narzędzia do śledzenia czasu przed ekranem, fot. Materiały prasowe
Nowe narzędzia do śledzenia czasu przed ekranem, fot. Materiały prasowe

Jak? Gdzie? Dla kogo?

Samsung nie precyzuje do jakich regionów beta trafiła, ale serwis The Verge zdołał już potwierdzić jej obecność w USA, Korei Południowej i Niemczech. Niewykluczone zatem, że na liście znalazła się także Polska, choć póki co to jedynie forma domysłu. Tak czy inaczej, aby wziąć udział w testach, niezbędne jest konto Samsung i aplikacja Samsung Members.

Powiadomienie o rozpoczęciu bety powinno pojawić się właśnie w rzeczonej aplikacji. Lista kompatybilnych urządzeń obejmuje całą rodzinę Galaxy S10. Począwszy od ekonomicznego S10e, poprzez regularne S10 i S10+, a skończywszy na S10 5G. Obejść się smakiem muszą natomiast posiadacze serii Note10. Chwilowo nie została uwzględniona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)