Samsung Galaxy S6: rozmiary, wzornictwo i barwy zapowiadają ładnego flagowca

Samsung Galaxy S6: rozmiary, wzornictwo i barwy zapowiadają ładnego flagowca06.02.2015 15:19
Samsung Galaxy S6: rozmiary, wzornictwo i barwy zapowiadają ładnego flagowca

Do premiery najnowszego flagowca Samsunga pozostało jeszcze kilkatygodni, ale nikomu to nie przeszkadza w publikowaniu kolejnychwycieków, zawierających specyfikację, schematy, czy renderydomniemanych prototypów. Wydaje się, że koreański potentat nicprzeciwko temu nie ma, a wręcz przeciwnie, cieszy się z darmowejreklamy jego najnowszego modelu. Z tych wszystkich nieoficjalnychwieści wyłaniał się początkowo obraz pewnej wtórności. Czyżby Samsungzamierzał pokazać nam po prostu klon iPhone'a 6? Na szczęście wyglądajednak na to, że linia Galaxy będzie rozwijała się swoją drogą.

Koreańskie serwisy branżowe przedstawiły kilka dni temu renderingsmartfonów, które miałyby być właśnie Samsungami Galaxy S6. Kilkaegzemplarzy znajduje się w ochronnej kieszonce, widać też modele zzakrzywioną krawędzią, a nawet krawędziami. Na tej podstawiewnioskowano, że Samsung może zaoferować klientom wybór co doumiejscowienia zakrzywionej krawędzi. Potem jednak pojawiły siędoniesienia o symetrycznejkonstrukcji, tak że ta zakrzywiona odmiana miałaby mieć obiekrawędzie w takim kształcie. Krzywizna byłaby jednak sporo mniejsza,niż w modelu Note Edge, przede wszystkim ze względu na mniejszyrozmiar urządzenia.

350131040804956097

Teraz serwis SamMobile zdołał uzyskać dostęp do schematówstandardowej wersji, ujawniających przede wszystkim rozmiar nowegoflagowca. Wynika z nich, że Galaxy S6 będzie miał grubość 6,91 mm,szerokość 70,8 mm i wysokość 143 mm – czyli będzie niecowiększy od iPhone'a 6, który ma rozmiary 138,1 mm ×67 mm × 6,9 mm. Czaspokaże, czy cieńszy od Galaxy S5 smartfon też doczeka się swojejafery z „wyginaniem”, towarzyszącej premierze najnowszegoiPhone'a.

350131040805087169

Kolejnym podobieństwem do takkrytykowanego urządzenia Apple ma być wystający obiektyw tylnejkamery, widoczny na jednym z rysunków. Chodzą słuchy, że to efektzastosowania, podobnie jak w iPhonie 6+, mechanicznego stabilizatoraobrazu, pozwalającego zapobiec poruszeniu zdjęcia przy dłuższychczasach naświetlania. Podobny stabilizator ma pojawić się też weflagowym smartfonie LG, modelu G4.

350131040805218241

Potwierdza się też, że modułkamery będzie w takim samym kolorze co reszta obudowy, całkowiciejednolitej pod względem faktury i koloru tak z przodu jak i z tyłu.Podstawową wersją ma być biel, ale oferowane mają też być wersje wkolorze złotym, błękitu pruskiego i morskiej zieleni. NajwyraźniejSamsung nie chce bawić się w mocne, „niepoważne” barwy.

Czy takie wzornictwo pozwoli koreańskiej firmie zatrzećwspomnienia po źle sprzedającym się modelu S5? Wielu klientów decyzjęzakupową podejmuje przede wszystkim na podstawie wyglądu. Tu widać,że zaproponowana estetyka może się podobać – S6 zapowiada sięna najładniejszy smartfon Samsunga w dotychczasowej historii.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)