Samsung Galaxy X – poznaliśmy nowe informacje o składanym smartfonie

Samsung Galaxy X – poznaliśmy nowe informacje o składanym smartfonie

Samsung pracuje nad zupełnie nowym smartfonem, depositphotos
Samsung pracuje nad zupełnie nowym smartfonem, depositphotos
18.07.2018 12:24

Najnowszy trend na rynku smartfonów to rozciągnięte w pionie i prawie bezramkowe wyświetlacze. Owszem jest to ewolucja we wzornictwie, ale wciąż znaczna większość smartfonów jest tylko prostokątną bryłą. Większe zmiany może przynieść nowy Samsung Galaxy X.

Samsung złożył patent, który przedstawia nowy smartfon, a także zasadę działania mechanizmu zapewniającego możliwość zgięcia ekranu. Zawias miałby znaleźć się pośrodku urządzenia i miałby być obsługiwany ruchem jednej ręki. Smartfon zostałby wyposażony w czujnik, którego zadaniem jest wykrywanie pozycji ekranu i odpowiednie dostosowanie interfejsu.

źródło: letsgodigital.org
źródło: letsgodigital.org

Smartfon z pewnością będzie posiadał nowy typ wyświetlacza, który umożliwiłby elastyczność konstrukcji. Nie jest to nowy pomysł, Samsung nad takimi ekranami pracuje już od kilku lat. W związku z tym, co roku powracają informacje o składanym smartfonie. Elastyczne ekrany pojawiły się już podczas targów CES w 2013 roku. Jedną z opcji jest także wyposażenie smartfonu w dwa oddzielne ekrany, które byłyby połączone za pomocą zawiasu.

  • źródło: techradar.com
  • źródło: techradar.com
[1/2] źródło: techradar.com

Kolejnym wyzwaniem w stworzeniu smartfonu z klapką jest akumulator. W sieci znajdziemy informacje o nowych elastycznych akumulatorach Samsunga. Mimo nietypowej konstrukcji, miałaby zachować wysoką pojemność – 3000 mAh lub w większym wydaniu aż 6000 mAh. Projekt ma być bliski wprowadzenia do masowej produkcji. Ważną kwestią pozostaje jednak odprność takich akumulatorów na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym, jeśli faktycznie Galaxy X byłby składany jak chociażby książka, to raczej akumulator znajdowałby się tylko w jednej części lub w obu, ale byłby podzielony na dwie oddzielne jednostki.

Nowe akumulatory Samsunga, źródło: androidheadlines.com
Nowe akumulatory Samsunga, źródło: androidheadlines.com

Warto zauważyć, że nad podobnym urządzeniem miał pracować Microsoft. Surface Phone, który działałby pod kontrolą Andromeda OS, miał być wyposażony w dwa ekrany. Urządzenie składałoby się jak książka i zależnie od trybu mogłoby oferować odpowiednio dostosowany interfejs.

Z pewnością Galaxy X pozwoliłby Samsungowi na stworzenie innowacyjnej konstrukcji. Firma mogłaby udowodnić, że faktycznie należy do czołówki w kwestii wprowadzania nowych rozwiązań na rynek. Pojawiające się z coraz większą intensywnością informacje sugerują, że faktycznie Galaxy X powstaje. Wciąż jednak nie wiemy, jak faktycznie będzie wyglądał. Jedną z opcji jest zapewnienie możliwości nieznacznego zgięcia całej konstrukcji wraz z ekranem. Możliwe jednak, że smartfon moglibyśmy złożyć zupełnie jak książkę, co może zapowiadać drugą młodość dla telefonów z klapką. Przy drugiej opcji, prawdopodobnie dostalibyśmy dwa wyświetlacze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)