Samsung Gear 360. Nowy sposób rejestrowania zdarzeń #prasówka

Samsung Gear 360. Nowy sposób rejestrowania zdarzeń #prasówka

Samsung Gear 360. Nowy sposób rejestrowania zdarzeń #prasówka
22.02.2016 09:43, aktualizacja: 22.02.2016 10:02

Samsung Electronics poinformował o wprowadzeniu urządzenia Samsung Gear 360. Jest to kamera do rejestrowania ujęć w łuku 360 stopni, za pomocą której użytkownik może łatwo tworzyć, przeglądać i udostępniać treści w postaci materiałów wideo i zdjęć. Gear 360 umożliwia rejestrowanie obrazów z podróży, spotkań i wielu innych sytuacji w formie zapewniającej pełnię wizualnych wrażeń.

W nowej kamerze zastosowano najlepsze rozwiązania w ramach doświadczenia Samsung Galaxy, a użytkownik może tworzyć własną wirtualną rzeczywistość i oglądać ją dzięki urządzeniu Gear VR.

Samsung przesuwa granicę mobilnego doświadczenia poza funkcje oferowane przez smartfony – powiedział DJ Koh, President of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. W ślad za wprowadzonym w ubiegłym roku Gear VR urządzenie Gear 360 znosi kolejne ograniczenia w zanurzaniu się w treści, zapewniając fascynujące doznania wizualne i umożliwiając jeszcze łatwiejsze udostępnianie obrazów stanowiących zapis najważniejszych chwil w życiu.

Kompaktowa konstrukcja i wysoka wydajność – urządzenie na każdą okazję

Samsung Gear 360 jest wyposażony w dwa obiektywy typu „rybie oko”, którym towarzyszą matryce o rozdzielczości 15 megapikseli. Taki układ umożliwia rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości (3840 x 1920) i to w łuku 360 stopni. Urządzenie pozwala także na uzyskanie nieruchomych obrazów o rozdzielczości 30 megapikseli. Kolejna funkcja to rejestracja ujęć 180-stopniowych za pomocą tylko jednego obiektywu. Gear 360 jest wyposażony w jasne obiektywy F2,0, które umożliwiają uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości oraz pełnej panoramy wideo nawet przy słabym oświetleniu.

Obraz

Lekka i kompaktowa konstrukcja oraz sferyczny kształt Gear 360 ułatwiają przenoszenie urządzenia, z którego można korzystać zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniach. Do Gear 360 dołączany jest wygodny w obsłudze trójnóg. Urządzenie jest również kompatybilne z wieloma akcesoriami i statywami dostępnymi na rynku.

Doświadczenie Galaxy

Samsung przesuwa granice możliwości sprzętu, oprogramowania i usług, konstruując urządzenia, które usprawniają łączność i udostępnianie treści między użytkownikami oraz pozwalają im intensywniej korzystać z życia w bardziej zorganizowany sposób. Firma zmienia definicję tego, co jest możliwe, wykraczając poza ograniczenia współczesnej technologii i wprowadzając rozwiązania pozwalające na sprawne i jednoczesne korzystanie z różnych mobilnych doświadczeń.

Dzięki urządzeniu Gear 360 zsynchronizowanemu ze smartfonem Samsung użytkownicy będą mogli oglądać treści w czasie rzeczywistym w trakcie nagrywania. Gear 360 automatycznie przesyła zarejestrowane filmy do pamięci smartfona lub umożliwia ich wysłanie bezpośrednio do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy Google Street View. Samodzielnie zarejestrowaną treść w realistycznym 360-stopniowym formacie można oglądać za pomocą urządzenia Gear VR. Wszystkie niezbędne funkcje będą dostępne w ramach specjalnej mobilnej aplikacji, którą można pobrać z Galaxy Apps i Google Play. Dalsza obróbka i edycja będzie możliwa za pomocą odpowiedniego oprogramowania komputerowego.

Gear 360 jest kompatybilny z wybranymi smartfonami Samsung, w tym z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz Galaxy S6+, Note 5, Galaxy S6 edge i Galaxy S6.

Kamera Gear 360 będzie dostępna od II kwartału 2016 roku w wybranych krajach.

Samsung Gear 360 – dane techniczne

**AparatfotograficznyDwaaparatyzmatrycamiCMOS15megapikseliiobiektywami„rybieoko”
**ProcesorobrazuDRIMe5sWideoMP4(H.265)  -Trybdwuobiektywowy:3840x1920(30kl./s)ZdjęciaJPEG  -Trybdwuobiektywowy:30megapikseli(7776x3888)AudioKodeki:MP3/AAC/AAC+/eAAC+Format:MP3M4AAACOGGPamięćKartamicroSD(do128 GB)FunkcjeWyświetlacz- 05”(72x32)PMOLEDTrybrejestracjiobrazu-  WideozdjęciafilmpoklatkowywideowpętliTrybaparatufotograficznego   -Trybjedno-/dwuobiektywowyUstawieniaaparatufotograficznego   -OstrośćbalansbieliHDREVlimitISOredukcjaszumuwiatruPyło-iwodoszczelnośćIP53UsługiSamsungSamsungGear360AppPCS/W(Gear360ActionDirector)ŁącznośćWiFi802.11a/b/g/n/ac(24/5 GHz)WiFiDirectBTwer.4.1USB2.0NFCCzujnikiAkcelerometrżyroskopWymiary667x 562 x 60mmWaga**153 g(zbaterią)Bateria**1350 mAhlitowo-jonowa

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)