Samsung Internet na straży prywatności: przeglądarka pomoże uniknąć śledzenia w sieci

Samsung Internet na straży prywatności: przeglądarka pomoże uniknąć śledzenia w sieci

Samsung Internet na straży prywatności: przeglądarka pomoże uniknąć śledzenia w sieci
Oskar Ziomek
05.09.2018 13:08, aktualizacja: 05.09.2018 14:58

Dobra wiadomość dla użytkowników przeglądarki Samsung Internet na Androidzie. Program w testowej wersji beta, po ostatniej aktualizacji otrzymał kilka nowych, ciekawych funkcji. Bez wątpienia na czele należy postawić wbudowaną tu od teraz możliwość automatycznego wysyłania do stron żądań związanych z blokowaniem śledzenia aktywności, co przełoży się na zwiększenie prywatności użytkownika w sieci. Ograniczone może zostać w ten sposób między innymi późniejsze personalizowanie reklam.

Ponadto do programu trafiają również inne ulepszenia. Samsung wziął na warsztat przede wszystkim funkcje związane z pobieraniem plików. Po pierwsze menedżer umożliwia teraz pobieranie kilku plików jednocześnie, ale ponadto zadbano także o szybkość całego procesu. Przeglądarka inaczej będzie bowiem od teraz pobierać duże pliki. Dane zostaną podzielone na części, a każda z nich będzie pobierana w osobnym procesie, w tym samym czasie. Samsung chwali się, że zależnie od sytuacji taka zmiana ma się przełożyć na zysk czasowy nawet rzędu 40 procent.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W przeglądarce zmieniono także sposób zarządzania elementami na ekranie szybkiego uruchamiania. Układ tego widoku można od teraz zapisywać i przywracać, a także łatwo synchronizować dzięki obsłudze za pośrednictwem Smart Switch. Warto także wspomnieć o zmianach pod maską. Samsung Internet korzysta teraz z nowej wersji silnika Chromium, M63. Ta zmiana wiąże się z dodatkowymi możliwościami, w tym obsługą modułów JS oraz dodatkowymi parametrami obsługiwanymi w CSS.

Przeglądarka Samsung Internet jest chętnie wybierana przez użytkowników między innymi z uwagi na obsługę rozszerzeń i sprawne działanie. Program jest szybko aktualizowany przez producenta i często uzupełniany o nowe funkcje. Samsung Internet na Androida w opisywanej tu wersji testowej jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)