Samsung Internet: szybsze pobieranie plików i automatyczne blokowanie śledzenia

Strona główna Aktualności
Przeglądarka Samsung Internet otrzymała interesującą aktualizację (depositphotos)
Przeglądarka Samsung Internet otrzymała interesującą aktualizację (depositphotos)

O autorze

Przeglądarka Samsung Internet zyskuje kolejne interesujące funkcje. Do stabilnej wersji oznaczonej numerem 8.2 trafiają nowości, które testerzy mieli okazję sprawdzać w praktyce już od września. Mowa o implementacji opcji automatycznego wysyłania żądań związanych z blokowaniem śledzenia aktywności, ale to nie jedyne zmiany. Sporo zmieniło się także w zakresie pobierania plików.

Blokowanie śledzenia z pewnością ucieszy tych użytkowników, którzy starają się w miarę możliwości dbać o swoją prywatność w internecie. Aktywacja tej opcji pozwoli teoretycznie odciąć witryny od większej ilości informacji, a tym samym na przykład zmniejszyć poziom personalizowania reklam. Co ciekawe, w przeglądarce Samsung Internet nie jest to opcja domyślnie aktywna. By ja włączyć, należy odwiedzić ustawienia prywatności i tam przesunąć suwak obok opcji Bez śledzenia.

Istotne zmiany związane są również z pobieraniem plików. Od teraz przeglądarka automatycznie dzieli na fragmenty te pobierane pliki, które zajmują co najmniej 13 MB. Jak twierdzi producent, dzięki takiemu podziałowi na mniejsze cząstki, menedżer pobierania jest w stanie pobrać pliki nawet do 40 procent szybciej. Ponadto do przeglądarki trafiły nowe opcje związane z głosowym asystentem Bixby. Użytkownicy smartfonów Samsunga z wbudowanym asystentem będą więc mogli teraz wykorzystać komendy głosowe do rozpoczęcia wyszukiwania w przeglądarce.

Przeglądarka Samsung Internet to ciekawa alternatywa dla Chrome'a czy Firefoksa, która dostępna jest dla wszystkich osób korzystających ze smartfonów z Androidem (5.0 lub nowszym) i która wbrew nazwie nie jest zarezerwowana tylko dla użytkowników smartfonów z serii Galaxy. Poza opisanymi powyżej nowościami, Samsung Internet wyróżnia się także między innymi obsługą rozszerzeń i sprawnym działaniem. Aplikację można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. W menu Wszystkie wersje znajdziecie również testową wersję beta.

© dobreprogramy
s