Samsung Internet: szybsze pobieranie plików i automatyczne blokowanie śledzenia

Samsung Internet: szybsze pobieranie plików i automatyczne blokowanie śledzenia23.12.2018 13:13
Przeglądarka Samsung Internet otrzymała interesującą aktualizację (depositphotos)
Przeglądarka Samsung Internet otrzymała interesującą aktualizację (depositphotos)

Przeglądarka Samsung Internet zyskuje kolejne interesujące funkcje. Do stabilnej wersji oznaczonej numerem 8.2 trafiają nowości, które testerzy mieli okazję sprawdzać w praktyce już od września. Mowa o implementacji opcji automatycznego wysyłania żądań związanych z blokowaniem śledzenia aktywności, ale to nie jedyne zmiany. Sporo zmieniło się także w zakresie pobierania plików.

Blokowanie śledzenia z pewnością ucieszy tych użytkowników, którzy starają się w miarę możliwości dbać o swoją prywatność w internecie. Aktywacja tej opcji pozwoli teoretycznie odciąć witryny od większej ilości informacji, a tym samym na przykład zmniejszyć poziom personalizowania reklam. Co ciekawe, w przeglądarce Samsung Internet nie jest to opcja domyślnie aktywna. By ja włączyć, należy odwiedzić ustawienia prywatności i tam przesunąć suwak obok opcji Bez śledzenia.

  • Samsung Internet: główne przyciski nawigacyjne znajdują się na dole ekranu.
  • Blokowanie śledzenia należy włączyć ręcznie w ustawieniach prywatności.
[1/2]
Samsung Internet: główne przyciski nawigacyjne znajdują się na dole ekranu.

Istotne zmiany związane są również z pobieraniem plików. Od teraz przeglądarka automatycznie dzieli na fragmenty te pobierane pliki, które zajmują co najmniej 13 MB. Jak twierdzi producent, dzięki takiemu podziałowi na mniejsze cząstki, menedżer pobierania jest w stanie pobrać pliki nawet do 40 procent szybciej. Ponadto do przeglądarki trafiły nowe opcje związane z głosowym asystentem Bixby. Użytkownicy smartfonów Samsunga z wbudowanym asystentem będą więc mogli teraz wykorzystać komendy głosowe do rozpoczęcia wyszukiwania w przeglądarce.

Przeglądarka Samsung Internet to ciekawa alternatywa dla Chrome'a czy Firefoksa, która dostępna jest dla wszystkich osób korzystających ze smartfonów z Androidem (5.0 lub nowszym) i która wbrew nazwie nie jest zarezerwowana tylko dla użytkowników smartfonów z serii Galaxy. Poza opisanymi powyżej nowościami, Samsung Internet wyróżnia się także między innymi obsługą rozszerzeń i sprawnym działaniem. Aplikację można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. W menu Wszystkie wersje znajdziecie również testową wersję beta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)