Samsung kończy z pakowaniem sprzętu w folię, stawia na materiały przyjazne dla środowiska

Samsung kończy z pakowaniem sprzętu w folię, stawia na materiały przyjazne dla środowiska

Samsung stawia na ekologiczne materiały opakowań
Samsung stawia na ekologiczne materiały opakowań
Oskar Ziomek
29.01.2019 06:15

Samsung zdecydował się na krok, który zdecydowanie warto docenić. Producent zadeklarował bowiem rezygnację ze stosowania foliowych elementów pakowania swoich urządzeń i zastąpienie ich innymi materiałami, które są mniej szkodliwe. Mowa między innymi o papierze i tworzywach sztucznych przyjaznych dla środowiska. O szczegółach można przeczytać w informacji prasowej.

Zmiany mają wejść w życie już w pierwszej połowie 2019 roku i dotyczyć szeregu urządzeń. Samsung deklaruje zmianę sposobu pakowania począwszy od smartfonów i tabletów, na urządzeniach AGD skończywszy. By taka zmiana była możliwa, producent powołał specjalny zespół, który od teraz będzie się zajmować projektowaniem, rozwojem, marketingiem i kontrolą jakości nowych materiałów.

Samsung Electronics coraz bardziej zajmuje się kwestiami środowiskowymi w społeczeństwie, takimi jak wyczerpywanie się zasobów i odpady z tworzyw sztucznych – tłumaczy Gyeong-bin Jeon, szef Globalnego Centrum Satysfakcji Klienta Samsunga. Zobowiązujemy się do recyklingu materiałów i minimalizowania zanieczyszczeń pochodzących z naszych produktów. Zaczniemy stosować surowce bardziej przyjazne dla środowiska, nawet jeśli oznacza to wzrost kosztów.

Nowe opakowania będą dotyczyć m.in. smartfonów, źródło: materiały prasowe Samsung.
Nowe opakowania będą dotyczyć m.in. smartfonów, źródło: materiały prasowe Samsung.

Co ciekawe, opakowania to nie wszystko. Samsung zdecydował się także zmodyfikować nieznacznie same produkty, by te wymagały stosowania mniejszej ilości szkodliwych materiałów. W pierwszej kolejności na tapet trafiają ładowarki: nowe urządzenia będą miały matowe, a nie błyszczące obudowy, co pozwoli uniknąć stosowania ochronnej warstwy, redukując tym samym wykorzystanie plastiku.

Apple też dba o planetę

Mówiąc o działaniach producentów mających na celu mniejsze szkodzenie środowisku, warto również przyjrzeć się ofercie firmy Apple. W ubiegłym roku głośno było w tym kontekście o inwestycji w ekologiczne aluminium, a znaczenie wykorzystania przyjaznych środowisku materiałów jest również podkreślane podczas premier nowych urządzeń. Świetnym przykładem może być najnowszy MacBook Air, którego obudowa została w 100 proc. wykonana z materiałów z recyklingu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)