Samsung kończy z pakowaniem sprzętu w folię, stawia na materiały przyjazne dla środowiska

Samsung kończy z pakowaniem sprzętu w folię, stawia na materiały przyjazne dla środowiska29.01.2019 06:15
Samsung stawia na ekologiczne materiały opakowań
Samsung stawia na ekologiczne materiały opakowań

Samsung zdecydował się na krok, który zdecydowanie warto docenić. Producent zadeklarował bowiem rezygnację ze stosowania foliowych elementów pakowania swoich urządzeń i zastąpienie ich innymi materiałami, które są mniej szkodliwe. Mowa między innymi o papierze i tworzywach sztucznych przyjaznych dla środowiska. O szczegółach można przeczytać w informacji prasowej.

Zmiany mają wejść w życie już w pierwszej połowie 2019 roku i dotyczyć szeregu urządzeń. Samsung deklaruje zmianę sposobu pakowania począwszy od smartfonów i tabletów, na urządzeniach AGD skończywszy. By taka zmiana była możliwa, producent powołał specjalny zespół, który od teraz będzie się zajmować projektowaniem, rozwojem, marketingiem i kontrolą jakości nowych materiałów.

Samsung Electronics coraz bardziej zajmuje się kwestiami środowiskowymi w społeczeństwie, takimi jak wyczerpywanie się zasobów i odpady z tworzyw sztucznych – tłumaczy Gyeong-bin Jeon, szef Globalnego Centrum Satysfakcji Klienta Samsunga. Zobowiązujemy się do recyklingu materiałów i minimalizowania zanieczyszczeń pochodzących z naszych produktów. Zaczniemy stosować surowce bardziej przyjazne dla środowiska, nawet jeśli oznacza to wzrost kosztów.

Nowe opakowania będą dotyczyć m.in. smartfonów, źródło: materiały prasowe Samsung.
Nowe opakowania będą dotyczyć m.in. smartfonów, źródło: materiały prasowe Samsung.

Co ciekawe, opakowania to nie wszystko. Samsung zdecydował się także zmodyfikować nieznacznie same produkty, by te wymagały stosowania mniejszej ilości szkodliwych materiałów. W pierwszej kolejności na tapet trafiają ładowarki: nowe urządzenia będą miały matowe, a nie błyszczące obudowy, co pozwoli uniknąć stosowania ochronnej warstwy, redukując tym samym wykorzystanie plastiku.

Apple też dba o planetę

Mówiąc o działaniach producentów mających na celu mniejsze szkodzenie środowisku, warto również przyjrzeć się ofercie firmy Apple. W ubiegłym roku głośno było w tym kontekście o inwestycji w ekologiczne aluminium, a znaczenie wykorzystania przyjaznych środowisku materiałów jest również podkreślane podczas premier nowych urządzeń. Świetnym przykładem może być najnowszy MacBook Air, którego obudowa została w 100 proc. wykonana z materiałów z recyklingu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)