Samsung ma problemy w Unii Europejskiej

21.12.2012 19:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Stanach Zjednoczonych Samsung ma się z czego cieszyć, ale Unia Europejska nie patrzy tak przychylnie na jego działania przeciwko Apple'owi i innym konkurentom. Komisja Europejska oskarżyła Samsunga o nadużywanie dominującej pozycji na rynku w próbach zablokowania działań Apple'a.

Obraz

Regulatorzy uważają, że południowokoreański gigant wykorzystywał przeciwko konkurentowi patent zaliczany do tych podstawowych, niezbędnych do rozwoju branży (zazwyczaj są one obejmowane umową FRAND). Patent dotyczy łączności 3G i UMTS stosowanej na terenie Europy. Kiedy to rozwiązanie było wdrażane, Samsung zadeklarował, że będzie udzielał licencji konkurentom na warunkach zapewniających uczciwe współzawodnictwo na rynkach Starego Kontynentu. Jednak w obliczu toczącej się w kilkunastu krajach walce z Apple'em, deklaracja ta poszła w niepamięć.

Reprezentanci Samsunga dostali pisemne upomnienie i mogą teraz wystosować odpowiedź lub zwrócić się o przesłuchanie przed Komisją Europejską. Podobne zdanie na ten temat ma amerykańska Federalna Komisja Handlu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)