Samsung ma problemy w Unii Europejskiej

Samsung ma problemy w Unii Europejskiej21.12.2012 19:49

W Stanach Zjednoczonych Samsung ma się z czego cieszyć, ale Unia Europejska nie patrzy tak przychylnie na jego działania przeciwko Apple'owi i innym konkurentom. Komisja Europejska oskarżyła Samsunga o nadużywanie dominującej pozycji na rynku w próbach zablokowania działań Apple'a.

350034453768333249

Regulatorzy uważają, że południowokoreański gigant wykorzystywał przeciwko konkurentowi patent zaliczany do tych podstawowych, niezbędnych do rozwoju branży (zazwyczaj są one obejmowane umową FRAND). Patent dotyczy łączności 3G i UMTS stosowanej na terenie Europy. Kiedy to rozwiązanie było wdrażane, Samsung zadeklarował, że będzie udzielał licencji konkurentom na warunkach zapewniających uczciwe współzawodnictwo na rynkach Starego Kontynentu. Jednak w obliczu toczącej się w kilkunastu krajach walce z Apple'em, deklaracja ta poszła w niepamięć.

Reprezentanci Samsunga dostali pisemne upomnienie i mogą teraz wystosować odpowiedź lub zwrócić się o przesłuchanie przed Komisją Europejską. Podobne zdanie na ten temat ma amerykańska Federalna Komisja Handlu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)