Samsung może wyprzedzić Xiaomi – Galaxy S10 będzie miał więcej niż 10 GB RAM

Samsung może wyprzedzić Xiaomi – Galaxy S10 będzie miał więcej niż 10 GB RAM

Samsung Galaxy S10 z 12 GB RAM? (depositphotos)
Samsung Galaxy S10 z 12 GB RAM? (depositphotos)
26.11.2018 19:35

Samsung Galaxy S10 ma zostać zaprezentowany w pierwszym kwartale 2019 roku. W związku z tym, że do jego premiery pozostało już niewiele czasu, to w internecie pojawia się coraz więcej informacji. Według najnowszych doniesień ma posiadać najwięcej RAM i dostępnej przestrzeni na dane ze wszystkich sprzedawanych smartfonów.

Obecnie rekord oferowanej pamięci operacyjnej należy do urządzeń Xiaomi. To właśnie chiński producent jako pierwszy pokazał dwa smartfony, które zostały wyposażone w 10 GB RAM – Xiaomi Mi Mix 3 i skierowany dla graczy Xiaomi Black Shark Helo. Już wówczas pojawiły się komentarze, że użytkownik nie będzie w stanie tego wykorzystać. Co więc powiecie na Galaxy S10 z… 12 GB RAM?

Topowy wariant Samsunga Galaxy S10 (wersja 5G) ma ponadto oferować 1 TB na dane użytkownika. Owszem, tyle przestrzeni można uzyskać już w Galaxy Note 9, co często Samsung podkreśla w reklamach. Aczkolwiek wymaga to dokupienia karty pamięci o pojemności 512 GB – topowy wariant Galaxy Note’a ma 512 GB. Tym razem 1 TB ma oferować już sam smartfon po wyjęciu z pudełka.

Wracając do 12 GB RAM. Oczywiście przy normalnym użytkowaniu smartfonu takiej wartości nie wykorzystamy. Jednak Samsung oferuje funkcję DeX, czyli pulpitowy tryb pracy. Co więcej, pojawi się możliwość uruchomienia dystrybucji Ubuntu. Wówczas 12 GB RAM może okazać się całkiem przydatne.

Wcześniejsze informacje wskazują, że Samsung Galaxy S10 to także nowy wyświetlacz Infinity-O z otworem na przednią kamerkę. Ponadto, pojawi się czytnik linii papilarnych wykorzystujący fale ultradźwiękowe do pobierania wzorców z palca właściciela. Natomiast topowy wariant oprócz wspomnianych 12 GB RAM, ma otrzymać jeszcze 6 aparatów, co również będzie rekordowym wynikiem w historii linii Galaxy S.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)