Samsung naprawia wycieki pamięci w Galaxy S6 i S6 Edge

Samsung naprawia wycieki pamięci w Galaxy S6 i S6 Edge

Samsung naprawia wycieki pamięci w Galaxy S6 i S6 Edge
Redakcja
11.05.2015 13:07

Posiadacze niektórych smartfonów Samsung Galaxy S6 i S6 Edge dopiero teraz mogą cieszyć się pełnymi możliwościami swoich urządzeń. Samsung właśnie wydał poprawkę, która ma usunąć problemy z wyciekami pamięci, jakie pojawiły się w niektórych egzemplarzach. Problem nie jest trywialny, dotyczy wielu innych urządzeń z nowym Androidem.

Aż trudno uwierzyć, że smartfon posiadający 3 GB szybkiej pamięci DDR4 jest w stanie działać wyraźnie wolniej, niż powinien. Wszystko to pomimo znacznego odchudzenia nakładki TouchWiz, którą Samsung poprawił w najnowszej wersji. Niestety niektórzy z użytkowników natrafili we wspomnianych modelach na nieprzyjemne problemy: aplikacje działające w tle były przez system zamykane zbyt szybko, co powodowało ich długie ponowne uruchamianie. Co gorsza, takie zamykanie programów nie zawsze zwalniało pamięć i w efekcie była ona zajęta w coraz większym stopniu. Już sam system i jego podstawowe aplikacje były w stanie zająć ponad 2,5 GB, przez co dla programów uruchamianych przez użytkownika zostawało jej niewiele.

Obraz

Samsung wydał już poprawkę oznaczoną numerem G920FXXU1AODG i instalowaną za pomocą mechanizmu OTA. Ma ona poprawiać błędy i choć firma potwierdziła ich istnienie, nie podała konkretnych powodów. Najprawdopodobniej wycieki pamięci występujące w Galaxy S6 i S6 Edge nie były wywołane jedynie błędami w nakładce Samsunga. Modele te pracują pod kontrolą Androida 5.0.2 Lollipop, a ta wersja od początku ma problemy związane z pamięcią.

Nowa odsłona robocika, jaka zadebiutowała jesienią, wprowadza ogromne zmiany: począwszy od nowego interfejsu, poprzez większą modularyzację, aż po nowe środowisko uruchomieniowe ART. Błędów nie udało się uniknąć, niektóre z nich okazały się jednak nad wyraz dokuczliwe. Jednym z nich są właśnie wycieki pamięci, na który skarżyli się początkowo głównie posiadacze urządzeń z serii Nexus. Choć Google wydało już Androida 5.1, który miał naprawić ten błąd, niektórzy użytkownicy wciąż skarżą się na jego występowanie.

Nie pomaga przywracanie ustawień fabrycznych, nie pomaga instalacja innego kernela. Dopiero odpowiedni moduł dla Xposed może pomóc, ale i to nie w każdym przypadku, a jego instalacja wymaga zarówno roota, jak i zmienionego recovery. Problem może dotyczyć nie tylko urządzeń Samsunga, ale w zasadzie wszystkich smartfonów i tabletów z Lollipopem – oczywiście możliwe, że producent danego urządzenia wyda go z odpowiednią poprawką w systemie. Co można zrobić w tej sytuacji? Większość użytkowników musi czekać na aktualizacje takie, jaką właśnie przygotował Samsung.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)