Samsung połączy Bada OS i Tizen

Grzegorz Niemirowski

14.01.2012 19:24, aktual.: 14.01.2012 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji CES (Consumer Electronics Show) Samsung poinformował, że pracuje nad połączeniem swojego systemu Bada z tworzonym wraz z Intelem systemem Tizen, wywodzącym się z MeeGo.

Decyzja Samsunga pozwoli trochę ułatwić zarządzanie oprogramowaniem, obecnie firma wspiera bowiem kilka systemów operacyjnych. Gdy zakończy się integracja Bada OS z Tizenem, ten drugi uzyska możliwość uruchamiania aplikacji napisanych z wykorzystaniem narzędzi SDK systemu Bada. Będzie to dotyczyło także istniejących aplikacja dla Bada, zapewniona więc będzie wsteczna kompatybilność. Ostatecznie programiści systemów Bada i Tizen otrzymają taki sam zestaw narzędzi programistycznych i bibliotek a ci programiści, którzy zaczynali od Bada, nie będą mieli większych problemów z przesiadką na Tizena. Pisanie aplikacji oraz samą integrację ułatwi fakt, że oba systemy bazują na Linuksie. Zakończenie łączenia systemów nie ma jeszcze określonej daty. Samsung jednak spodziewa się, że jeszcze w tym roku pojawi się jedno lub dwa urządzenia korzystające z nowego systemu operacyjnego.

System Bada znalazł się w 2011 roku na 2% telefonów. Może nie jest to wielka liczba, ale trzeba wziąć pod uwagę, że system ten jest dostępny tylko na niektórych rynkach, nie ma go np. w USA. Poza tym wynik Bada jest lepszy od wyniku Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)