Samsung połączy czterdzieści aplikacji w jedną. Poznajcie SmartThings

Samsung połączy czterdzieści aplikacji w jedną. Poznajcie SmartThings09.01.2018 13:40
Samsung połączy czterdzieści aplikacji w jedną. Poznajcie SmartThings

Samsung poszedł po rozum do głowy. Producent postanowił połączyć w jedną aplikację wszystkie swoje narzędzia do obsługi urządzeń automatyki domowej. W ofercie Samsunga jest obecnie aż 40 aplikacji, co świadczy jedynie o tym, że 40 działów zupełnie ze sobą nie współpracuje. Zamiast rozwijać kolejne własne rozwiązanie, Samsung wykorzysta do tego przejętą niedawno firmą SmartThings, z którą łączą się już liczne urządzenia IoT wielu producentów.

Użytkownicy sprzętu domowego Samsunga będą mogli zapomnieć o ściąganiu osobno aplikacji Samsung Connect, Samsung Smart Home i wielu innych. Połączenie ze wszystkimi urządzeniami IoT, kierowanymi na rynek konsumencki, będzie możliwe dzięki jednej z nich – zupełnie nowej aplikacji SmartThings na Androida i iOS-a. Aplikacja zostanie zaktualizowana w pierwszej połowie tego roku i będzie dostępna globalnie.

Aplikacja będzie dostępna także dla innych urządzeń, które mają ekran. Będzie można ją zainstalować na przykład na telewizorach i lodówkach Family Hub, wyposażonych w ekran dotykowy.

SmartThings to nie tylko aplikacja dla klientów, pozwalająca sprawdzić postęp prania i zmienić oświetlenie w mieszkaniu. To także, a raczej przede wszystkim, otwarta platforma, integrująca sprzęt różnych producentów, z której mogą korzystać także inni dostawcy usług internetowych. Dostępnych będzie 300 nowych paneli do kontrolowania urządzeń i każdy będzie mógł utworzyć własny.

Podczas prezentacji na CES Samsung poinformował, że gdy kupił SmartThings, do platformy połączonych było 15 tysięcy domów. Obecnie jest ich ponad milion, a wygoda korzystania z niej powinna przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)