Samsung rozpoczyna produkcję pamięci eUFS 3.0 – na początek o pojemności 128 i 512 GB

Samsung rozpoczyna produkcję pamięci eUFS 3.0 – na początek o pojemności 128 i 512 GB

Samsung rozpoczyna produkcję szybkich pamięci eUFS 3.0, fot. materiały prasowe
Samsung rozpoczyna produkcję szybkich pamięci eUFS 3.0, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
27.02.2019 17:44, aktualizacja: 27.02.2019 17:54

Samsung nie przestaje inwestować w rozwiązania, które pomogą mu utrzymać pozycję lidera sprzedaży smartfonów. Do masowej produkcji trafiły dziś nowe, szybkie pamięci eUFS 3.0, które zgodnie z deklaracją producenta są 20 razy szybsze od przeciętnej karty pamięci.

To właśnie taka pamięć trafi między innymi do składanego Samsunga Galaxy Fold. Na początku produkowane będą tylko moduły o pojemności 128 i 512 GB, ale w drugiej połowie roku można się spodziewać uzupełnienia oferty o pamięć o pojemności 256 GB oraz 1 TB.

Opisywane moduły będą dużo szybsze od swoich poprzedników. Sekwencyjny odczyt wynosi 2100 MB/s, czyli ponad dwa razy więcej, niż w przypadku eUFS 2.1 i pamięci o pojemności 1 TB, która zadebiutowała w styczniu bieżącego roku. Sekwencyjny zapis dla eUFS 3.0 to natomiast 410 MB/s, a liczba operacji wejścia-wyjścia dla losowego odczytu i zapisu wynosi odpowiednie 63 tysięcy oraz 68 tysięcy IOPS.

Możliwości kolejnych generacji pamięci Samsunga, źródło: Samsung.
Możliwości kolejnych generacji pamięci Samsunga, źródło: Samsung.

Rozpoczęcie masowej produkcji pamięci eUFS 3.0 da nam ogromną przewagę na rynku urządzeń mobilnych nowej generacji, w których udostępnimy pamięć o wydajności, która wcześniej była dostępna tylko w cienkich laptopach – tłumaczy Cheol Choi, wiceprezes ds. sprzedaży pamięci i marketingu w Samsung Electronics. W miarę rozszerzania oferty eUFS 3.0, w tym po pokazaniu wersji 1 TB jeszcze w tym roku, spodziewamy się odegrać ważną rolę w przyspieszeniu tempa na rynku mobilnych urządzeń mobilnych.

Chcąc zwrócić uwagę odbiorców na realną szybkość nowej pamięci, Samsung posługuje się przykładem. Producent podaje, że zgranie filmu w rozdzielczości Full HD (zajmującego niespełna 4 GB) ze smartfona na komputer zajmie około 3 sekundy. Warto jednak dodać, że w tym przypadku trzeba zadbać także o odpowiednio szybki dysk w samym komputerze.

Pojemność pamięci w smartfonach stale rośnie

Jeszcze kilka lat temu smartfony z pamięciami 64 czy 128 GB uznawane były za wyjątkowo pojemne. Dzisiaj takie wielkości nikogo nie zaskakują, a na rynku pojawiają się urządzenia z pamięciami o pojemności nawet 1 TB. Przykładem takiego smartfona jest Samsung Galaxy S10+ 5G, który przy okazji odznacza się także dużą ilością pamięci operacyjnej. Urządzenie wyposażono bowiem w 12 GB RAM-u.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)