Samsung vs. Apple: kolejne starcie za Oceanem

02.10.2012 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Końca sprawy Samsunga i Apple'a nadal nie widać. Kiedy już wydaje się, że szala zwycięstwa przechyla się na stronę jabłka, Koreańczycy dokładają cegiełek po swojej stronie. Tak było i tym razem.

Sędzia Lucy Koh z Sądu Federalnego w Kalifornii objęła Samsunga Galaxy Tab 10.1 zakazem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych czerwcu tego roku. Chociaż Samsung ma prawo do konkurowania, nie ma prawa konkurowania w sposób nieuczciwy, zalewając rynek produktami naruszającymi patenty — powiedziała uzasadniając swoją decyzję. Samsung odwołał się od wyroku i jego apelacja została rozpatrzona na niekorzyść Apple'a. Po ponownym przyjrzeniu się naruszonemu patentowi przez Federalny Sąd Apelacyjny sędzia Koh zniosła zakaz sprzedaży. Według najnowszego werdyktu (PDF) tablet koreańskiego producenta jednak nie kopiuje wzorów Apple'a.

Obraz

Sytuacja jest dość zabawna, gdyż Galaxy Tab 10.1 narusza jeszcze kilka patentów związanych z oprogramowaniem, przyznanych producentowi iPada. Jednak blokada została nałożona na podstawie oskarżenia o kopiowanie tabletu z jabłkiem od strony wizualnej i ogólnych patentów dotyczących wyglądu tabletu. Teraz sąd uznał, że jednak kopiowanie iPada nie miało miejsca i blokada została zniesiona. W następnym odcinku Apple zapewne sięgnie po inne argumenty aby blokadę przywrócić…

Tymczasem w sądzie w San Jose na ręce sędziego Paula Grewala wpłynął zaktualizowany pozew Samsunga przeciwko Apple'owi. Do listy urządzeń, które naruszają należące do koreańskiego giganta patenty związane z transmisją 3G, może zostać dołączony najnowszy iPhone 5. Samsung stara się o dopisanie smartfona do pozwu, ale czy sąd się na to zgodzi, okaże się po posiedzeniu zaplanowanym na 6 listopada. Ten proces jest na razie we wczesnym stadium rozwoju, nie da się więc przewidzieć, czy Koreańczykom uda się zablokować sprzedaż urządzeń mobilnych z jabłkiem na terenie USA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)