Samsung wycofa się z Windows RT, Microsoft obniży ceny dla OEM‑ów?

06.03.2013 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony czy sprzęt AGD Samsung produkuje na potęgę, ale w sprawie tabletów z Windows RT najwyraźniej Koreańczyków obleciał tchórz. Z powodu małej sprzedaży producent podobno rozważa wycofanie z Niemiec i innych rynków europejskich urządzenia ATIV Tab 10.1.

Warto zaznaczyć, że Samsung w ogóle nie wprowadził tego urządzenia na rynek amerykański. Jako powód Koreańczycy podali zamieszanie i brak wiedzy potencjalnych klientów w dziedzinie odróżniania Windows RT od Windows 8 — czyli to samo, na co żalił się Dell. Samsung obawiał się, że koszty, jakie wygeneruje podnoszenie świadomości użytkowników i zapewne również przyjmowanie zwrotów, przewyższą zyski ze sprzedaży. Trochę szkoda, bo to jeden z niewielu producentów OEM, którzy w ogóle zdecydowali się na wprowadzenie do swojej oferty urządzeń z Windows RT… ale jak się nie sprzedaje, to się nie sprzedaje.

Obraz

Maszyny z Windows 8 również, póki co, nie sprzedają się szczególnie dobrze, ale jeśli informacje podane niezależnie przez WSJ i Digitimes, te urządzenia niebawem stanieją… ale tylko jeśli wyposażone są w dotykowy ekran. Plotka głosi bowiem, że Microsoft zamierza dać OEM-om zniżkę wysokości około 75% (serwisy nie są zgodne w kwestii kwoty) na kafelki do dotykowców. Podobno do tych najmniejszych, z ekranami o przekątnej poniżej 10 cali, Microsoft dorzuci darmową kopię Office. To już by chyba był nadmiar szczęścia i w tę plotkę nie wierzymy.

O ile powyższe donosy potwierdziła podobno reprezentacja Samsunga na targach CeBIT, o tyle tych o obniżonej cenie Windows 8 dla dotykowców na razie potwierdzić nijak nie możemy. Jeśli jednak okażą się prawdą, wejdą w życie w kwietniu, a efekty odczujemy kupując komputer (koniecznie z dotykowym ekranem) w czerwcu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)