Samsunga Galaxy SIII można zresetować SMS-em

Samsunga Galaxy SIII można zresetować SMS‑em

25.09.2012 15:41

Ravi Borgaonkar, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa komunikacji na politechnice w Berlinie, na konferencji Ekoparty w Argentynie zaprezentował sposób na zdalne przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych. Kto ma się martwić? Posiadacze Samsunga Galaxy SIII i SII.

Właściciele tych urządzeń muszą uważać na otwierane odnośniki do stron otrzymane kodem QR, przez NFC, w powiadomieniach push lub SMS-ach, bo otwarcie odpowiednio spreparowanej strony może spowodować wymazanie wszystkich danych na urządzeniu. Sposób, w jaki smartfony Samsunga używają mechanizmów USSD (Unstructured Supplementary Service Data, używane w sieciach GSM i UMTS do komunikacji z serwerami aplikacji w sieci, na przykład do przekierowywania połączeń lub sprawdzania stanu konta prepaid), pozwala dokonać tego za pomocą jednej linii kodu na stronie.

Demo Dirty use of USSD Codes in Cellular Network en Ekoparty 2012

Co ciekawe, nie da się tego efektu osiągnąć po prostu odwiedzając stronę. Odnośnik musi zostać przesłany na telefon z zewnątrz. Złośliwy kod sprawia, że telefon zachowuje się jakby właśnie otrzymał polecenie przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych od operatora. Przed utratą danych można się zabezpieczyć wyłączając opcję Service Loading w opcjach powiadomień push. Samsung na razie nie skomentował odkrycia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)