Satya Nadella odradza pracę zdalną na dłuższą metę. Ma mieć zły wpływ na psychikę

Satya Nadella odradza długoterminową pracę zdalną, fot. Getty Images
Satya Nadella odradza długoterminową pracę zdalną, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

19.05.2020 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Praca zdalna w dobie pandemii koronawirusa znacznie zyskała na popularności. W niektórych przypadkach okazała się przymusem, w innych natomiast dobrowolną ścieżką. Szef Twittera tłumaczył niedawno, że przejście na zdalny tryb pracy nie wpłynęło negatywnie na efektywność, wobec czego w przyszłości wszyscy zatrudnieni będą mogli tak pracować, o ile będą mieli taką wolę.

Tymczasem Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, widzi również wady takiego rozwiązania i na dłuższą metę pracę zdalną odradza. Cytowany przez The Times of India zwraca uwagę, że pracowanie z domu i brak bezpośrednich, zawodowych kontaktów z innymi ludźmi mogą mieć negatywny wpływ na ludzką psychikę i zaburzyć społeczne interakcje, choć oczywiście w obecnej sytuacji zdrowotnej widzimy głównie zalety takiego podejścia.

W obliczu pandemii wielu pracowników Microsoftu także pracuje zdalnie, ale jak można wnioskować z komentarza Nadelli, docelowo ich powrót do biur będzie najpewniej mile widziany. Na razie nie wiadomo, kiedy sytuacja wyklaruje się na tyle, by można było mówić o konkretnych terminach. Warto przypomnieć, że koronawirus ma także bezpośredni wpływ na duże konferencje – Microsoft zrezygnował z ich organizacji z publicznością aż do połowy przyszłego roku.

W konsekwencji pandemii praca zdalna zawitała także do naszej redakcji, ale nie dla wszystkich autorów jest to nowość – niektórzy są pracownikami zdalnymi na co dzień. Co ciekawe, nastawienie do takiej formy wykonywania swoich obowiązków jest różne. O naszych spostrzeżeniach możecie przeczytać w publikacji Adama Bednarka na łamach Gadżetomanii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)