Schowano czerwony przycisk. Od Windowsa 10 użytkownicy już tak łatwo się nie wykręcą

Schowano czerwony przycisk. Od Windowsa 10 użytkownicy już tak łatwo się nie wykręcą

Schowano czerwony przycisk. Od Windowsa 10 użytkownicy już tak łatwo się nie wykręcą
03.06.2016 08:03, aktualizacja: 03.06.2016 09:16

Microsoft znalazł zaskakujące rozwiązanie kwestii przyciskuzamknięcia okna aplikacji Gwx.exe, wykorzystywanej do irytowaniaużytkowników przypomnieniami o możliwości uaktualnienia systemudo Windowsa 10, a ostatnio nawet cichego ustawiania terminu tejoperacji. Nikt już nie będzie mógł narzekać, że zamknięcieokna powoduje zatwierdzenie niechcianego uaktualnienia, zupełnie jakw malware.

To zdecydowanie dobra zmiana. Użytkownik nie może się jużpomylić, omyłkowo zamykając okno tak, jakby chciał uniknąćWindowsa 10 na swoim komputerze. Okna Gwx.exe zamknąć się już nieda – zniknął z niego czerwony przycisk zamykania. To niewszystko. Nie da się też omyłkowo uniknąć aktualizacji,przynajmniej w łatwy dla użytkowników sposób.

Ustal termin uaktualnienia, ale się nie ociągaj (źródło: TheRegister.co.uk)
Ustal termin uaktualnienia, ale się nie ociągaj (źródło: TheRegister.co.uk)

Zniknęła otóż funkcja pozwalająca na zmianę terminuplanowanego uaktualnienia. Gwx.exe wyświetla jedynie okno dialogowe,w którym użytkownik może jedynie ustawić termin (z dokładnościąco do godziny). Wyjście z okna możliwe jest za pomocą dwóchprzycisków. Pierwszy zatwierdza oznaczony czas uaktualnienia, drugipozwala na rozpoczęcie uaktualnienia natychmiast. Żadnej trzeciejdrogi, która mogłaby jedynie zdezorientować użytkowników.

Nie wiadomo, co w tej sytuacji zrobi Samsung, który od kilkumiesięcy zaleca użytkownikom swoich laptopów wstrzymanie się zuaktualnieniem do „dziesiątki” – przede wszystkim ze względuna problemy ze sterownikami. Najczęściej chodzi o sterowniki dokarty sieciowej (czipset Broadcoma), które najwyraźniejkompatybilne z tym sprzętem do końca nie są.

Przypominamy, że do końca okresu darmowych uaktualnień Windowsa10 dla posiadaczy Windowsa 7 i 8.1 zostało niespełna dwa miesiące,a Microsoft nie zdołał nawet zbliżyć się do obiecywanego szumniew zeszłym roku miliarda urządzeń pracujących pod kontrolą nowegosystemu. Należy spodziewać się więc kolejnych intensywnych akcji,mających uaktualnienie wymusić. Jeśli chcecie uniknąć problemów,skorzystać można z narzędzi chroniących przed Gwx.exe, takich jakNever10czy GWXControl Panel, dostępnych w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (346)