Sen z Neuroon: opaska przeanalizuje pracę mózgu i zaproponuje terapię światłem

Sen z Neuroon: opaska przeanalizuje pracę mózgu i zaproponuje terapię światłem

Sen z Neuroon: opaska przeanalizuje pracę mózgu i zaproponuje terapię światłem
12.01.2016 12:42, aktualizacja: 12.01.2016 14:36

Rok 2015 był złotym okresem dla urządzeń ubieralnych oferujących funkcje śledzenia procesów życiowych. Zbieranie informacji i ich analiza w przypadku większości służy przede wszystkim podczas różnych przejawów aktywności fizycznej. Na rynek wchodzi jednak urządzenie, które skupia się na zupełnie innym, nie mniej ważnym aspekcie życia. Na śnie.

Opaska Neuroon to efekt pracy polskiego startupu, który zebrał środki niezbędne do produkcji, w ramach kampanii w serwisie Kickstarter. Opaska przypominająca te osłaniająca oczy przed światłem, zwiększając tym samym komfort snu, jest wyposażona w czujniki, które zbierając informację o procesach życiowych właściciela. Oferuje mu na tej postawie nie tylko dostęp do pomiarów, ale także funkcję wspomagania snu za pomocą wbudowanych diod.

Obraz

Neuroon jest wyposażony w czujniki umożliwiające elektrookulogramowe sprawdzające się do tych samych czynności, jednak w okolicach oczu: jak wiadomo, ruch gałek ocznych podczas snu pozwala na dość precyzyjne określenie kolejnych jego faz. Ponadto w Neuroonie znajdzie się akcelerometr działający w trzech wymiarach, co pozwoli na analizę zmian pozycji użytkownika, oraz czujnik temperatury.

Ponadto urządzenie zostanie wyposażone w niskonapięciowy procesor architektury ARM, dwa akumulatory o pojemności 250 mAh, gniazdo microUSB oraz diody: dwie pulsacyjne czerwone, dwie pulsacyjne białe, jedną standardową czerwoną oraz jedną działającą w podczerwieni, wykorzystywaną w procesie fotopletyzmografii służącym pomiarowi tętna.

Taki układ diod ma pozwolić, po zebraniu danych z czujników, na „terapię snu” poprzez odpowiednie oświetlenie okolic gałek ocznych. Oprócz podwyższenia komfortu snu, diody mają też oferować „sztuczny wschód”, który w określonym przez użytkownika momencie będzie budził w sposób naturalny dla ludzkiego organizmu.

Obraz

Dostępne są także dodatkowe funkcje, z których całkiem interesująco przedstawia się Jet Lag Blocker. Jak wskazuje sama nazwa, opaska ma w tej konfiguracji poprzez odpowiednie oświetlanie twarzy śpiącego diodami, zminimalizować niepożądane konsekwencje wynikające ze zmian stref czasowych podczas przelotów. Konfiguracja opaski odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej (z którą urządzenie komunikuje się przez moduł Bluetooth) dostępnej na iOS-a oraz Androida. Urządzenie można zakupić na oficjalnej stronie przedsięwzięcia w niezbyt przystępnej cenie 300 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)