Seriale Netfliksa z zakończeniem do wyboru – złożoności nigdy za wiele

Seriale Netfliksa z zakończeniem do wyboru – złożoności nigdy za wiele

Seriale Netfliksa z zakończeniem do wyboru – złożoności nigdy za wiele
12.03.2017 10:12

Dramaturgia za sprawą seriali nowej generacji wzniosła się nawyżyny niemożliwe dla filmów fabularnych – scenariusze rozpisanena dziesiątki godzin, złożoność postaci, a temu wszystkiemutowarzyszy scenografia nie ustępująca produkcjom z Hollywood. Comożna zrobić więcej? Chyba tylko zerwać z liniowością fabuły,tak jak jest w (lepszych) grach komputerowych. Nad czymś takimpracuje obecnie Netflix.

Daily Mail, powołując się na własne źródła w zarządzieNetfliksa, donosi, że już w tym roku widzowie korzystający z tegoserwisu będą mogli wybierać pomiędzy alternatywnymi zakończeniamidostępnych w nim seriali. Będzie to oczywiście dostępne tylko dlawłasnych produkcji Netflixa.

Do pełnej swobody, w której pocieszny serial familijnymoglibyśmy zamienić w ponury, egzystencjalny dramat jeszcze daleko,ale z tego co wiadomo, widzowie otrzymają do wyboru kilka ścieżekakcji określonego tytułu, od „optymistycznych po bardziej„dramatyczne”. Największe różnice zobaczymy tu przedewszystkim w finalnych odcinkach nadawanych seriali, choć oczywiścieby miało to sens, trzeba będzie stworzyć też odmiany kluczowychmomentów scenariusza, by odmienne zakończenia miały swój sens.

Pomysł na alternatywne scenariusze jest póki co jedynieeksperymentem – za króliki doświadczalne posłuży przedewszystkim młodzież, opcje wyboru trafią w tym roku do serialiadresowanych do takiego widza. Chodzi oczywiście o koszty produkcji,które w wypadku nielinearnego serialu znacząco rosną. A Netflixmimo wszystko nie śpi na pieniądzach. Mając ok. 90 mln płacącychużytkowników, odnotował w zeszłym roku 8,3 mld przychodów –ale zysk operacyjny z tego wyniósł raptem 154 mln dolarów.

Dla porównania, zeszłoroczny kinowy hit, raczej nudny iprzewidywalny Batman vs Superman, miał budżet 250 mln dolarów, ana świecie zarobił 868 mln dolarów. Jak by się twórcy tychseriali nowej generacji nie starali, pozostają małymi rybkami przykaszalotach z Hollywood.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)