Serwis Lumii już nie w rękach Microsoftu. Życie po życiu zapewni niemiecka firma

Serwis Lumii już nie w rękach Microsoftu. Życie po życiu zapewni niemiecka firma

Serwis Lumii już nie w rękach Microsoftu. Życie po życiu zapewni niemiecka firma
06.10.2016 15:02

Koniec Lumii zbliża się wielkimi krokami, Microsoft całkowicieodwraca się od tych wciąż popularnych u nas smartfonów. Co jednakz tymi, którzy kupili ostatnio którąś z Lumii w okazyjnejcenie, z normalną, dwuletnią gwarancją? No cóż, od nichMicrosoft też się odwraca. Za wsparcie dla tych Lumii, którymwsparcie się należy, będzie teraz odpowiadała zewnętrzna firma.

Potwierdzają się doniesienia Windows Blog Italia, który kilkadni temu informował,że za obsługę techniczną całej linii Lumia ma byćodpowiedzialna niemiecka firma B2X, ciesząca się certyfikatemMicrosoft Authorized Customer Service Provider. Teraz szef B2X RainerKoppitz ogłosił, że to wielki zaszczyt pracować z Microsoftem wramach tak ekscytującego programu wsparcia dla klientów. Podkreśliłzarazem, że jego firma ma duże doświadczenie we współpracy zwiodącymi markami z branży mobilnej, w tym Apple, Samsungiem iLenovo – a teraz wykorzysta to we współpracy z Microsoftem.

Obraz

Co jednak może być ekscytującego w pomocy technicznej? B2Xogłosiło uruchomienie nowej usługi o nazwie SMARTPROTECT.Adresowana jest ona do tych klientów, którzy kupili swoje smartfonymniej niż pół roku temu i polega na rozszerzeniu gwarancjiproducenckiej o 12 do 24 miesięcy, w połączeniu z ubezpieczeniemurządzenia mobilnego. Dodatkowo już w połowie października wsklepie Windows Store pojawić ma się aplikacja SMARTAPP, którapozwoli użytkownikom Lumii zdiagnozować swoje urządzenia i zgłosićproblem do pomocy technicznej, uzyskując pomoc w czasierzeczywistym.

B2X będzie też zarządzał całą globalną siecią serwisówpartnerskich i rezerwuarem części zamiennych, niezbędnych dozapewnienia ciągłości procesów napraw zepsutych Lumii. Należy doniej ponad 400 partnerów działających w 2000 lokalizacjach. WPolsce działa ich przynajmniej pięć, w Warszawie, Łodzi,Krakowie, Rzeszowie i Gdańsku.

Więcej informacji o wsparciu technicznym Lumii znajdziecie nastronie support.b2x.com.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)