Serwis z teledyskami VEVO wszedł do Polski

Serwis z teledyskami VEVO wszedł do Polski

17.05.2013 13:10, aktualizacja: 17.05.2013 16:11

Do Polski zawitała kolejna usługa kierowana do miłośników muzyki — tym razem nie tylko słuchania, ale także oglądania towarzyszących jej ruchomych obrazów. Na teledyski z VEVO z pewnością Czytelnicy trafili kiedyś na YouTube, a od dziś możemy nad Wisłą korzystać z całej kolekcji, jaką oferuje serwis — ponad 75 tysięcy teledysków.

Polska jest dwunastym krajem, w którym działa VEVO. Polacy uwielbiają muzykę. Od lat współpracujemy z Youtube, stąd wiemy, że w Polsce jest mnóstwo ludzi, którzy chcą oglądać teledyski. No i kolejny powód jest taki, że w Polsce jest dość mocny, lokalny rynek muzyczny — mówił wiceprezes firmy, Nic Jones. W bazie serwisu jest 90% wszystkich wideoklipów, które powstały w krajach, gdzie działa VEVO. Firma wierzy, że w Polsce znajdzie nowych współpracowników i zdobędzie nowy materiał. Nie wyklucza się także utworzenia programów kierowanych do odbiorców z Polski. Przykładem takiego programu jest Live on Letterman, gdzie znajdziemy nagrane przez CBS występu na żywo.

Obraz

Jeśli chodzi o funkcje samego serwisu, można skorzystać z możliwości społecznościowych, jakie daje obowiązkowe niestety połączenie z Facebookiem (z tego powodu zapewne niektórzy pozostaną przy oglądaniu klipów z VEVO za pośrednictwem YouTube). Można także połączyć konto z Last.fm i otrzymywać na tej podstawie rekomendacje, można także oglądać w ramach VEVO wydarzenia na żywo. Serwis ma oczywiście możliwość zbierania ulubionych teledysków w kolekcje i zapisywania oraz przeglądania już utworzonych przez innych list odtwarzania. Można oczywiście przejść w tryb pełnoekranowy — klipy są dostępne w wysokiej jakości (w wielu przypadkach w aplikacjach mobilnych także można wybrać 1080p). Strona serwisu nie jest jeszcze w całości przetłumaczona na polski i zdarzają się drobne błędy.

Warto wiedzieć, że VEVO jest dostępny również na urządzeniach mobilnych z iOS, Androidem, Windows Phone (jeszcze nie można jej pobrać ze sklepu w Polsce) i na BlackBerry Playbooku, można także skorzystać z klienta na konsoli Xbox 360 (niedostępny na polskich kontach) oraz na Roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)