Shadowmatic na iOS udowadnia, że gry logiczne nie muszą być brzydkie

Shadowmatic na iOS udowadnia, że gry logiczne nie muszą być brzydkie

Shadowmatic na iOS udowadnia, że gry logiczne nie muszą być brzydkie
Paweł Piskurewicz
21.01.2015 09:20, aktualizacja: 21.01.2015 10:22

Gry logiczne to gatunek, który bardzo dobrze zaadoptował się do specyfiki urządzeń mobilnych. Zazwyczaj nie wymaga on od gracza zręczności, ani opanowania rozbudowanego sterowania. Choć same pomysły nie zawsze są oryginalne, to autorzy coraz częściej konkurują także oprawą i wykonaniem gry. Tak też jest z Shadowmatic.

Zasady gry są proste. Nasze zadanie polega na takim obracaniu otrzymanym elementem, aby jego cień stworzył konkretny obiekt. Jaki? Tego musimy domyślić się sami. W razie problemu gra służy kilkoma podpowiedziami.Tym co wyróżnia Shadowmatic na tle innych produkcji jest jej oprawa i wykonanie. Autorzy włożyli sporo pracy w przygotowanie poziomów, animacje, czy też klimatyczną, relaksującą muzykę. Dopracowano nie tylko detale graficzne, ale też rozgrywkę. Sterowanie ogranicza się do kilku gestów, które są objaśniane przez wbudowane w grę poradniki.

Shadowmatic: Gameplay and hint system preview

Shadowmatic ma dla nas 70 poziomów podzielonych na kilka różnorodnych lokacji. Gra posiada mikropłatności, ale dotyczą one jedynie specjalnej waluty, za którą możemy dokupić podpowiedzi. Im bardziej dokładna tym więcej kosztuje. Poziom trudność zagadek rośnie dość szybko, już po paru planszach dochodzi drugi element, który odczuwalnie komplikuje zadanie.

Odstraszyć może jedynie cena. W czasach gdy sklepy mobilne pełne są darmowych gier logicznych 2,99 euro za tytuł z tego gatunku może być sporą barierą. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku otrzymujemy bardzo dobrze wykonany produkt, który broni się nie tylko jakością zagadek, ale też świetnym wykonaniem. Grę możecie znaleźć w naszej bazie aplikacji. W planach jest też wersja na system Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)